אפליקציית המסרים המידיים הפופולרית וואטסאפ (WhatsApp) תאפשר בקרוב למשתמשים לבטל או לערוך הודעות שכבר נשלחו על-ידי לחיצה על האפשרות 'בטל'. על פי הדיווחים, החברה עובדת על תכונה שתאפשר למשתמשי האפליקציה לחזור בהם מהודעות שאותם כבר שלחו, ממש כפי שניתן לבטל הודעה שנשלחה באמצעות ג'ימייל (Gmail) או לערוך את הסטטוסים בפייסבוק (Facebook) בדיעבד.

החברה מתכננת להכניס לשירות שלה – שבו משתמשים יותר ממיליארד בני אדם כיום – את שתי התכונות החדשות, שלמעשה ישנו את הדרך שבה אנחנו מתקשרים בינינו. הדיווח, שהתפרסם באתר WABetaInfo, מספר כי העדכון נבדק בעבור iOS עם אופציה לבטל הודעה לפני שהיא מועברת אל הנמען, תכונה שעשויה לשמש את מי ששלח הודעה בטעות לאדם הלא נכון או מי שהתחרט לאחר המשלוח – וזה הרי דבר שקרה וקורה לכולנו.

WABetaInfo צייץ תמונות בטוויטר (Twitter) שבהן נראית אפשרות הביטול, שתהיה נגישה באמצעות הקשה פשוטה על ההודעה. המסר יימחק ברגע שהשולח יבטל אותו. גם במקרה של וואטסאפ, כמו בג'ימייל, לשולח יהיו רק מספר שניות בכדי להעלים לחלוטין את המסר ששלח או למחוק הודעות אשר כבר נקראו על ידי הנמען. ככל הנראה, התכונה תאפשר גם למחוק תמונות וסרטונים ש"נחתו" כבר בטלפון של הנמען.

בנוסף לפי הדיווח, וואטסאפ תאפשר למשתמשים גם לערוך הודעות שכבר נשלחו. דבר שאמור להיות מועיל בהתחשב בשגיאות ההקלדה האיומות או במלים המושלמות אוטומטית המביכות שחלקנו שולחים לפעמים בטעות.
סביר להניח כי iOS תקבל את התכונה ראשונה ואחריה יזכו בה בעלי הניידים מבוססי האנדרואיד, ומשתמשי Windows. בהתאמה, שחרורן של התכונות עשוי להיות חלק מעדכון גרסת 2.17.1.869 בעבור iOS.