אפליקציית וואטספ (Whatsapp) שחררה עדכון לחדש למשתמשי iOS ולמחשב השולחני, בו בין היתר היא מאפשר למנהלי קבוצות להסיר משתמשים אחרים מניהול הקבוצה, וזאת מבלי להסיר אותם לחלוטין מהקבוצה.

עד כה, אם מנהל של קבוצה מסויימת בוואטסאפ היה מעוניין להסיר את אחד מהמנהלים הנוספים, הדרך היחידה הייתה "לגרש" אותו מהקבוצה לחלוטין, ואז להוסיף אותו מחדש כמשתמש רגיל שאינו מנהל. כעת עדכון גירסה מספר 2.18.41 מאפשר לעשות זאת בצורה יותר מעודנת: בהגדרות הקבוצה, יכול כל מנהל לגשת לאחר החברים שמנהלים אותה, ולהפוך אותו למשתמש רגיל.

WhatsApp users can now dismiss administrators from Group Chat without removing them

הפרט היחיד שעלול ליצור בעיות הוא שכל מנהל יכול לעשות זאת, ולאו דווקא היוצר המקורי של הקבוצה, מה שעלול לפתוח פתח ללא מעט חיכוכים. כזכור, מנהל קבוצה יכול לשלוט על הגדרות הקבוצה כמו שם, התמונה והוספת משתמשים חדשים, מה שהוביל למצב שיוצרי קבוצות עלולים לאבד שליטה על הקבוצה שיצרו בעצמם.

כאמור, כרגע יוכלו רק משתמשי iOS והגירסה השולחנית של וואטסאפ ליהנות מהעדכון, בעוד משתמשי אנדרואיד ייאלצו לחכות מעט, אבל להתנחם בינתיים בתכונה חדשה שזמינה רק להם: היכולת להגדיר התראות מסויימות כחשובות ביותר (high priority notification), מה שאומר שהן יופיעו ראשונות במרכז העדכונים.