אפליקציית התקשורת הפופולרית וואטסאפ (WhatsApp) זמינה כבר מזה זמן מה בגרסה המיועדת לדפדפנים ומחשבים מבוססי חלונות או macOS, אולם בניגוד לאפליקציות מתחרות היא אינה מסוגלת לפעול באופן עצמאי. טלפון חכם שעליו מותקנת אפליקציית וואטסאפ חייב להיות פעיל ומחובר לרשת, אחרת לא ניתן יהיה לשלוח או לקבל הודעות.

עד כה הסבירו בוואטסאפ כי בחירה זו נובעת ממחויבותה של החברה לפרטיות המשתמשים, וחוסר רצונה לסנכרן את ההודעות לענן. אולם נראה כי החברה עומדת לשנות את מדיניותה בעניין זה, לפחות עבור לקוחות עסקיים. לפי הדיווחים בנושא, עובדת וואטסאפ על תוכנה חדשה המיועדת לפלטפורמת האפליקציות של מערכת ההפעלה חלונות (UWP), וזו תתמוך בקבלה ומשלוח של הודעות גם אם הטלפון איננו מחובר או אף כבוי.

בשלב זה מתייחסת השמועה לחשבונות עסקיים בלבד, אולם לא מן הנמנע כי הטכנולוגיה שתפותח עבור חשבונות אלו תגיע בסופו של דבר לכלל המשתמשים. הודעות הנשמרות על הענן בהכרח אינן מוצפנות מקצה לקצה (End to End Encryption), רמת אבטחה גבוהה יחסית ממנה נהנים כיום משתמשי וואטסאפ. ואולם בטלגרם (Telegram), אפליקציה מתחרה שמציעה זה מכבר סנכרון מלא של כל ההודעות לענן, טוענים זה כי גם למנגנון זה חסרונות, וניתן בהחלט להציע פתרון מאובטח הכולל גם סנכרון הודעות ואפליקציות עצמאיות לכל פלטפורמה.