מכשירים רבים וזולים מוצעים למכירה ברשת ואלו הופכים להיות אטרקטיביים עבור רבים מאיתנו. "מדוע לשלם כל כך הרבה רק עבור המותג"? אנחנו שואלים את עצמנו, ומיד מתלבטים איזה מכשיר לרכוש במחיר מפתה. עם זאת, הנה חמישה דברים שכדאי לבדוק לפני שתוסיפו את המכשיר הסלולרי החדש שלכם לעגלת הקניות.

טווח תדרים

הסמארטפונים השונים משדרים וקולטים בטווח תדרים מסויים ויתכן שתמצאו בכל דגם כמה תתי-דגמים הפועלים בתדרים שונים. חשוב להקפיד שהמכשיר שאתם עומדים לרכוש יפעל בטווח התדרים בו תומך המפעיל הסלולרי שלכם. ניתן לעיין במפרט המכשיר וגם לבדוק זאת באמצעות האתר הזה.

גרסה גלובלית

ברכישת מכשיר מעבר לים, ובעיקר כשמדובר במכשיר סיני, חשוב לבדוק את תאימות ממשק מערכת ההפעלה לשוק הבין-לאומי. כדי ליהנות משפת מכשיר שאינה סינית, וכדי להימנע מהתעסקויות מיותרות – חשוב לוודא שלצד המכשיר שאתם מזמינים מצויינות המילים Global Version או Global ROM או International Version. אחרת, ייתכן כי המכשיר יגיע ללא גישה לחנות האפליקציות של גוגל, ה-Google Play וגם ללא תמיכה בעברית כלל.

 

 

 

אל תתפשרו על הביצועים

אין ספק כי במכשירים המצויים בטווח המחירים הנמוך לא נמצא את המעבדים האחרונים בשוק. עם זאת, חשוב לזכור כי גם לזיכרון העבודה (RAM) קיימת השפעה מכרעת על ביצועי המכשיר. כדי לאפשר מעבר חלק בין מסכים ואפליקציות מומלץ מאוד שלא לרכוש מכשיר הכולל זיכרון RAM הנמוך מ-2 גיגה-בייט. כיום הסטנדרט אמנם עלה, אך אצל המכשירים הזולים זהו חלק קריטי המשפיע ישירות על הביצועים.

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש

נפח אחסון שלא יאכזב

זיכרון אחסון במכשירים בסיסיים נוטה להיות גם הוא בסיסי. חשוב לדעת שמערכת ההפעלה, תמונות וסטרטונים ואפליקציות בסיסיות ימלאו מהר מאוד את נפח האחסון ולא מן הנמנע כי בתוך זמן קצר המערכת תתריע על נפח זיכרון שעומד להיגמר. לכן, מומלץ שלא לרכוש מכשיר עם נפח אחסון הנמוך מ-16 גיגה-בייט ואף כדאי שהמינימום יהיה 32 גיגה-בייט. כמו כן, כדאי לבדוק אם קיימת תמיכה בכרטיס זיכרון חיצוני לצורך הרחבת נפח האחסון.

שהסוללה לא תיגמר באמצע היום

המכשירים הזולים נחשבים כחסכנים במשאבים, שכן לרוב הם כוללים מעבד חלש ותצוגה קטנה. עם זאת, מומלץ שלא להתפשר על סוללה בהספק הנמוך מ-3,000 מילי-אמפר/שעה. גם כדי שתיהנו מהמכשיר לפחות למשך יום שלם וגם משום שיש לקחת בחשבון שעם הזמן ביצועי הסוללות נפגעים.

בדקו לפני הרכישה את נתוני הסוללה, זיכרון והמפרט המלא של הטלפון ב-SpeX

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.