הרחפנים, המטוסים הזעירים הנשלטים מרחוק מלווים אותנו זמן רב ובשנים האחרונות הפכו להיות נפוצים יותר גם בקרב משתמשים חובבנים. איכויות הצילום הגבוהות, קלות ההטסה והמחירים שרק יורדים גורמים לנו לראות את הכלי הזה כמעט בכל מקום. אז איזה שימוש ניתן לעשות בהם? הנה כמה רעיונות.

צילום נופים ברמה שלא הכרתם

אם זה בזכות טווח ההטסה הרחב, אם זה בזכות איכויות המצלמות הגבוהות, מספקים הרחפנים צילומי נוף מרהיבים מזוויות מפתיעות. רובם משדרים את התמונות ישירות לטלפון החכם ששולט עליהם וכך המפעיל יכול ללכוד בזמן אמת את תמונת הסטילס או הסרטון שירצה ואף לבצע תקריב לעצמים שעל הקרקע. זו גם הסיבה שצלמי אירועים כבר עושים שימוש נרחב ברחפנים כתחליף לשימוש במצלמות רחף, אם כי יש לזכור ולהקפיד להטיס את הרחפנים על פי תקנות הטיסה של רשות התעופה האזרחית.

סלפי ממעוף הציפור

ישנם רחפנים הכוללים טכנולוגיה למעקב אחר אובייקטים מצולמים. ספורטאים, למשל, יכולים להטיס את הרחפן, לסמן עצמם על מסך הטלפון החכם ששולט בו והרחפן יזהה אותם כאובייקט אחריו צריך לעקוב אז יחל הרחפן לטוס אחריהם לכל מקום באופן אוטומטי. כך רצים או רוכבי אופניים או אופנועים ייהנו מתיעוד הביצועים שלהם ממעוף הציפור.

רחפנים בשירות המשטרה

באירועים המוניים רבים כבר ניתן להבחין באורח קבוע מעל ראשי המשתתפים – רחפן המסייע בשמירה על בטחונם. גופי ביטחון ושיטור בעל העולם עושים שימוש ברחפנים וגם משטרת ישראל נעזרת ברחפנים כדי לשמור על הסדר ועל בטחון האזרחים. בשנים האחרונות היא גייסה מפעילי רחפנים אל שורות היחידה האווירית שלה. כמו כן, מסייעים הרחפנים גם במשימות אכיפה ובפעולות חילוץ.

קרא עוד:  בשורות טובות לבעלי Mi Box S: עדכון Android TV 9 בדרך

טסים מסונכרנים

בשליטה של תוכנת מחשב מסוגלים רחפנים לטוס בסנכרון מדוייק, כזה שיכול לייצר הרכבים אוויריים מעוררי השתאות. כך ניתן לסנכרן עשרות ואף מאות רחפנים, לצייד אותם בנורות צבעוניות וליצור מופע לילי מרהיב של נקודות צבעוניות הנעות בשמי הלילה. בשנת 2016 שברה חברת אינטל (Intel) שיא גינס כשהעלתה לאוויר 500 רחפנים בו-זמנית. אלה יצרו מופע אורות מרשים בשמי גרמניה.

הרחפן יחליף את שליח הפיצה

לא, זהו לא מדע בדיוני. גם רשת דומינוס (Domino's) וגם חברת אמזון (Amazon) כבר ביצעו ניסויי טיסה מוצלחים בהם שלחו מוצרים לבית הלקוח. משלוח מוצרים באמצעות רחפן לא מושפע מפקקי תנועה והוא חוסך משמעותית בכוח אדם של נהגים. אך נכון להיום הרגולציה לא עושה חיים קלים לחברות שמפעילות את השירותים הללו ולקשיי טיסה במזג אוויר סוער מתווספות גם תקנות טיסה מחמירות.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.