דפדפן האינטרנט הנורווגי "אופרה" (Opera) משיק גרסה חדשה למערכת ההפעלה הסלולרית אנדרואיד. בהודעה לעיתונות שפורסמה אתמול (ג') מציגה החברה את הגרסה החדשה שלה לדפדפן. החידוש העיקרי: הדפדפן מבוסס על מנוע עיבוד הדומה לזה הקיים  ב"כרום" של גוגל וב"ספארי" של אפל .

עד היום פעל הדפדפן של "אופרה" על בסיס מנוע עיבוד ישן המכונה "Presto". משתמשי אופרה  נתקלו במהלך השנים בקשיי תצוגה בעיקר באתרי האינטרנט המתוכננים לעבוד בצורה אופטימלית עבור דפדפנים כדוגמת "כרום". מנוע העיבוד של "כרום", המכונה "WebKit", נפוץ בדפדפנים אחרים ונראה ש"אופרה" החליטה להטמיע את הסטנדרט הזה גם במוצר שלה.

לצד מנוע עיבוד חדש, ממשיכה "אופרה" לספק למשתמשיה את שלל התכונות שגרמו לה להיות כה נפוצה בשוק הסלולר בשנים האחרונות. הדפדפן ניחן בממשק משתמש נוח, שירות סקירת מאמרים ושירות שימושי מאוד לטסים לחו"ל – שירות דחיסת נתונים בעת גלישה סלולרית מוגבלת או יקרה.

ההשקה האחרונה של "אופרה" לא הגיעה בהפתעה. כפי שכבר פרסמנו, לפני מספר חודשים החליטה החברה על המהלך. בחודשים האחרונים גרסת בטא של הדפדפן הייתה זמינה, אך אתמול היא שוחררה בגרסה רשמית. בעתיד הלא רחוק צפוי שינוי נוסף בתחום הדפדפנים על פיו "כרום" אמורה להתחיל לעבוד תחת מנוע עיבוד חדש המכונה "Blink". ההערכות אומרות שגם "אופרה" תערוך שינוי דומה לכשזה יקרה.

"אופרה" נוסדה בשנת 1994 על פי גישה שאומרת שהאינטרנט צריך להיות נגיש לכולם. לצד 300 מיליון משתמשים שניסו את סדרת הדפדפנים שלה, מספקת החברה כלים שיווקיים למותגים רבים ברחבי העולם.

קרא עוד:  אפל: אלה האפליקציות הכי פופולרית ב-App Store ב-2019

הורדת הדפדפן זמינה למכשירי אנדרואיד מגרסת 2.3 ומעלה וזמינה להורדה בחנות האפליקציות של גוגל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.