לא לקח זמן רב עד שארבעת ספינות הדגל הנוכחיות של ארבעת חברות הסמארטפונים המובילות בשוק (למעט נוקיה) מוצבות בזירה אחת, ומושוות אחת לשנייה. כמו תמיד, כל מכשיר מנסה להראות שהוא טוב יותר, ומנסה לשכנע אותנו לרכוש אותו בשלל סרטונים צבעוניים לשכנע. כולנו מתחבטים בשאלה כמו "מה עדיף? מה כדאי? מה טוב יותר?", ולכל מכשיר יתרונותיו וחסרונותיו. הפעם בזירת הראש בראש, נוכל לראות מי המהיר ביותר בגלישה באינטרנט ומי בעל גלישת האינטרנט האיטית ביותר. סקרנים? המשיכו לקרוא.

מבין ארבעת המכשירים בהשוואה, שניים מבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסת קסטה – Galaxy S3 ו- One X, אחד מבוסס על iOS 6 – ה- iPhone 5 כמובן ואחד אחר מבוסס על Window Phone 7 – ה- Lumia 900. מבחני הדפדפן בשני מכשירי האנדרואיד התבצעו באמצעות דפדפן המקורי (סטוק) שמגיע עם המכשיר, באייפון 5 באמצעות דפדפן ספארי וב- Lumia 900 באמצעות דפדפן Internet Explorer. אז נכון, מכשירי האנדרואיד הנמצאים בהשוואה מסוגלים לנגן פלאש בניגוד לאייפון 5 או ל- Lumia 900, לכן חווית השימוש לא מלאה. בעקבות כך, מבצעי המבחן ביצעו אותו גם עם תמיכת אדובי פלאש, וגם ללא – כך שההשוואה תישאר הוגנת.

ההשוואה, כפי שכבר שיערתם, התבצעה באמצעות אותו חיבור Wi-Fi בין כל המכשירים ובאותו הזמן ובוצע בגלישה לארבעה אתרים גדולים ומוכרים מאוד – IMDB, NYtimes, Phone Arena ו- National Geographic – כאשר השקלול הוא ממוצע בין כולם. אז מי המנצח? ובכן, בשקלול הסופי של מבחן הוגן נטול פלאש אצל כולם, ה- Galaxy S3 קבע ניצחון מוחלט. ממוצע טעינת דף בגלקסי ללא פלאש עומד על 7.85 שניות בממוצע, לעומת האייפון עם 10.02 שניות, ה- One X עם 15.62 שניות וה- Lumia 900 עם 29.62 שניות בממוצע. בהחלט הפרש גדול מאוד, וניכר כי המפסיד בענק הוא ה- Lumia 900 – באופן לא מפתיע בכלל. ואולם במבחן עם אפליקציית מבחני הביצועים BeowserMark, האייפון ממוקם במקום הראשון עם 186,755 נקודות, הגלקסי במקום השני וה-One X שלישי.

קרא עוד:  מכירות הסלולר יורדות, וואווי מגדילה את הפער מאפל

בנוסף לזאת, מסתמן כי גם עם תמיכת אדובי פלאש ה- Galaxy S3 עוקף כמעט את כולם, כאשר מהירות גלישתו עומדת על 12.87 שניות לעומת 28.55 אצל יריבו המרכזי, ה- One X. ואולם, האייפון משיג תוצאה של 10.02 כאשר הוא ללא פלאש, כך שהוא זוכה במקום הראשון אם משאירים את הפלאש פועל בגלקסי. אין ספק, דפדפן המקורי של האנדרואיד עדיין נחשב מהיר, וסמסונג נהנית מההובלה. למבחן המלא.