הודעה משמחת לבעלי מכשירים של HTC: החברה עדכנה בחשבון הפייסבוק שלה כי היא תאפשר לפתוח Bootloaders נעולים שלה באמצעות כלי מבוסס רשת. על-פי החברה, המכשירים הראשונים אשר יוכלו ליהנות מהשירות יהיו ה-Sensation, מכשיר הדגל הנוכחי של החברה, וה-Evo 3D בעל המצלמה והתצוגה התלת-ממדיות.

כמו-כן מציינת החברה, כי מכשירים חדשים שלה ימשיכו לצאת מהמפעלים עם Bootloader נעול, אך היא תאפשר למשתמשים שיחפצו בכך להשתמש בכלי לפתיחת הנעילה. משתמש אשר יבחר לפתוח את נעילת המכשיר ייאלץ למסור ל-HTC את כתובת הדוא"ל שלו ולהסכים לתנאי שירות חדשים, במסגרתם הוא מאשר כי הוא מודע לכך שעל-ידי פתיחה של המכשיר הוא מסיר מעל החברה את האחריות לתקינותו – זאת במטרה להימנע מאנשים שידרשו מ-HTC לטפל במכשירים שהשביתו על-ידי צריבה לא נכונה של מערכת ההפעלה.

תאריך השחרור של התוכנה לשימוש עדיין לא נמסר. כמו-כן ,עדיין לא ידוע אם ומתי מכשירים ישנים יותר של החברה, כמו ה-Thderbolt וה-Desire S, יוכלו להשתמש בכלי הרשמי של HTC לצורך פתיחת ה-Bootloader הנעול שלהם. נציין כי רק השבוע נפרץ ה-Bootloader של המכשירים הנ"ל כך שמשתמשים שמעוניים לעשות זאת בדרך עקיפה, יכולים.

למשתמשינו הפחות טכניים נסביר (על רגל אחת) כי Bootloader הוא רכיב תוכנה קטן יחסית אשר אחראי להעלות את מערכת-ההפעלה בזמן הדלקת המכשיר. צריבה של מערכת הפעלה חדשה או "רום" (ROM) במכשיר הטלפון מתבצעת במצב ביניים בו ה-Bootloader טרם העלה את מערכת ההפעלה, אך מאפשר גישה לזיכרון בו היא נמצאת. Bootloader נעול, לעומת זאת, לא מאפשר לכתוב על הזיכרון הזה, ובכך בעצם חוסם מהמשתמש את האפשרות להחליף מערכת-הפעלה. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.