מערכת ההפעלה AsteroidOS, תוצאה של פרויקט שהחל לפני ארבע שנים במטרה ליצור חלופה מבוססת אנדרואיד למערכת ההפעלה Android Wear – שכבר הפכה בינתיים כזכור ל-Waer OS – הושקה באופן רשמי וגרסה 1.0 שלה ניתנת להורדה מאתר ארגון הקוד הפתוח שעומד מאחוריה.

AsteroidOS 1.0 אולי אינה מציעה את כל התכונות והיכולות של Wear Os, אבל על פניו נראה שהממשק שלה צבעוני יותר ונוח יותר לשימוש, ושיותר קל להבין מה קורה בסביבת העבודה ולשלוט בה. כרגע היא מיועדת לעבודה מול מכשירי אנדרואיד באמצעות חיבור בלוטות' באנרגיה נמוכה וזאת באמצעות אפליקציה בשם AsteroidOSSync שלניתנת להורדה בחינם כמובן.

עם ההשקה הודיע הארגון גם מה התכונות הבאות עליהן כבר עובדים: תצוגה פעילה תמידית, התראות מקובצות, סנכרון לוח שנה, סנכרון אפליקציות לפלטפורמות נוספות ועוד.

המערכת כבר זמינה עבור שעוני G Watch של LG, כולל גרסאות Urbane ו-R, ל-Zenwatch 1-3 של אסוס (Asus) וכן עבור Smartwatch 3 של סוני (Sony). מעבר לכך ניתן להריץ אותה במדמה תוכנה כדי לבדוק אותה מקרוב אם לא מצוידים באחד השעונים החכמים המוזכרים לעיל. מערכת ההפעלה החדשה הזו כבר זמינה בכ-20 שפות, ובאופן קצת מפתיע, אחת מהן היא עברית.

ניתן להוריד אותה מאתר הארגון שגם מציע הוראות התקנה מדויקות בעמוד הזה, בהתאם לשעונים השונים שנתמכים. באופן עקרוני התהליך הזהה לזה של התקנת ROM בטלפון אנדרואיד, ואפשר גם לבחור באתחול כפול לצד Wear OS.