שוק מחשבי האולטרה בוק עוד בהתהוות, אבל רבים מהיצרניות, וגם בענקית המעבדים אינטל, מאמינים מאוד במחשבים האולטרה דקיקים הללו. בשביל מחשבים כה דקים, צריך גם רכיבים דקים ולכן חברת הדיסקים Western Digital, שהתאוששה לא מכבר מהטביעה במפעליה, השיקה את הדיסק הקשיח הדקיק במיוחד למחשבי האולטרה בוק. הדיסק מסדרת Scorpio Blue מציג רף חדש לנפח של 500GB העומד על 7 מ”מ עובי, זאת לעומת 9.5 מ”מ של דיסק 2.5 אינצ' סטנדרטי לנייד, ועדיין מצליח לספק נפח גבוה.

בחברה אומרים כי הדיסק עוצב כדי לצרוך כמה שפחות חשמל בזמן ביצוע חיפוש נתונים (Seek) וכי הוא משתמש באלגוריתם ייחודי המשפר את ניהול תצרוכת החשמל. בנוסף, WD הציגה טכנולוגיית WhisperDrive המספקת ביצועים לצד פעילות שקטה וכן טכנולוגיית ShockGurard המספקת עמידות לפלטות של הדיסק מפני רעידות ונפילות.

למרות שרוב יצרניות מחשבי האולטרה-בוק מספקות את הדיסקים יחד עם המחשב, היצרנית משווקת את הדיסק ללקוחות המעוניינים לשדרג את הדיסק שברשותם גם במחשבים הניידים הרגילים. מחירו של דגם WD5000LPVT בנפח 500GB יעמוד על $99.99 ואילו דגם WD3200LPVT בנפח 320GB יעמוד על $79.99.

פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.