הבטיחה וקיימה: אפליקציית הניווט וויז (Waze) הנמצאת בבעלותה של גוגל (Google), משיקה עדכון גרסה משמעותי לבעלי האייפון ומשנה את פנייה מקצה לקצה. העדכון המדובר הוא בין העדכונים הגדולים ביותר מאז גרסה 3 לפני מעל 3 שנים.

בין החידושים הוא מתיחת הפנים המשמעותית שעבר ממשק המשתמש. מלבד זאת, הדיווח על מפגע בטיחותי/מצלמת מהירות/שוטר הנמצא בקרבת מקום נעשה על ידי החלקה מימין לשמאל ובחירת הדיווח המתאים באמצעות אייקונים גדולים וברורים כאשר כל דיווח נצבע למעשה בצבע אחר – מה שיקל משמעותית הן בבחירת הדיווח והן בהצגתו.

עדכון משמעותי וחשוב לא פחות נעשה במפת הניווט, שלדברי החברה קלה יותר להבנה ולהתמצאות וכל הדיווחים מודגשים בבירור על המפה ובהתקרבות לאזור  יוצב הדיווח בחלקו העליון של המסך שניתן יהיה להסירו בקלות.

בנוסף לממשק המשתמש החדש, מביאה עימה הגרסה החדשה גם מגוון שיפורים חדשים לנהגים כך שיקלו עליהם באיתור היעד המבוקש: כעת, בחלקו התחתון של המסך, ניתן יהיה לראות את הזמן המשוער בו צפוי הנהג להגיע אל היעד, מספר חברים מחוברים לאפליקציה ושליחת מיקום מדויק בו הנכם נמצאים.

עם זאת, אולי הבשורה הגדולה ביותר עימה מביאה הגרסה החדשה, היא ההפחתה המשמעותית בצריכת הסוללה. לדבריה בוצעו מספר תיקונים ושיפורים שונים מתחת לפני השטח, כך שהאפליקציה תצמצם משמעותית את צריכת האנרגיה – שהיא אחת הבעיות העיקריות ממנה סבלה האפליקציה בגרסת iOS.

כאמור, העדכון זמין לפי שעה לבעלי האייפון בלבד, כאשר העדכון לבעלי מערכת ההפעלה אנדרואיד ישוחרר בזמן הקרוב. קליק להורדה.

קרא עוד:  שלא יכביד עליכם: גם לכם כדאי לעבור לאפליקציות בגרסת לייט