עוד בטרם הגיע לקהל הרוכשים, קיבלו עליהם מספר טכנאים את האתגר לפרק את מכשיר הדגל החדש של סמסונג ולבחון את תוכנו, החל מגב המכשיר וכלה בסוללה, לוח האם והשבבים השונים. התוצאה: זה יותר מסובך ממה שזה נדמה ונראה.

סרטון הפירוק בן ה-17 דקות שהועלה לרשת על-ידי ETrade Supply מציג את השלבים הדרושים בפירוק מכשיר ה-Galaxy S6 ומה נמצא תחת מכסה המנוע. בראשיתו של הסרטון אומנם מפגין הטכנאי את השלב הקל יחסית בפירוק הכולל שליפת מגירת הסים ושליפת הגב האחורי בעזרת שאיבת וואקום ומעט חימום בדומה למרבית המכשירים, אך לאחר מכן כולל הניתוח לא מעט רכיבים וברגים שונים שנדרש ידע מקצועי על מנת להסירם.

כפי שציינו בעבר, וכפי שנראה בסרטון סוללת המכשיר אכן ניתנת לשליפה ולהחלפה, אולם זו חבויה מתחת לעשרות ברגים המגינים עלייה כשמעלייה נמצא מסך המכשיר עצמו והמסגרת. אם תהיתם, על מנת לפרק את הסוללה יש להפריד לראשונה את גב המכשיר מפאנל התצוגה לשני חלקים נפרדים, כך שאם במקרה חשבתם להחליף סוללה לבד – עדיף להיות בקרבת מעבדה. בהמשך, מגיע הטכנאי עד לקרבי המכשיר עצמו ואף מפריד את המחברים השונים משקע הטעינה המחובר לסוללה ואת הלוח האלקטרוני, כשבסופו של התהליך מגיע ללב המכשיר – שבב ה-Exynos 7420.

חשוב לציין כאמור שפירוק וניסיון תיקון עצמי של המכשיר שנראה בסרטון כולל לא מעט רכיבים, כך שאם חשבתם להתנסות בעצמכם בתיקונו – היינו ממליצים לוותר על הרעיון.

Samsung Galaxy S6

מכשיר ה-Galaxy S6 של סמסונג שהוכרז במרץ 2015 מציג לראשונה עיצוב מתכתי ומלוטש לצד מסך 5.1 אינץ' ברזולוציית 2K, שבב מתומן ליבות Exynos 7, זיכרון עבודה של 3 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי החל מ-32 ועד 128 ג'יגה-בייט ללא אפשרות הרחבה. בגבו מצלמה 16 מגה-פיקסל עם ייצוב תמונה אופטי, סוללה בהספק של 2,250mAh שאינה נשלפת וממשק TouchWIZ חדש ומעודכן.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.