תמונה: Shutterstock

כדי לקבל גישה לתוכן החסום באזורך, לתגבר את הפרטיות שלך בדיגיטל ואת אבטחת הרשת שלך, לאפשר לך חופש בבחירת התכנים ובדפוסי הגלישה שלך וליתרונות רבים אחרים – אין כמו שירותי VPN. אם בעבר נרתעת וחשבת שחיבורים אלו דורשים ידע טכני מורכב ומעמיק, אנו מזמינים אותך ללמוד כמה הם ידידותיים למשתמש וקלים להתקנה. במאמר זה נסביר ונדריך אותך כיצד להשתמש ב-VPN.

אם עוד לא שמעת על VPN – כלי אבטחת ופרטיות הרשת המהפכני – זהו הזמן לעשות היכרות נעימה ומרגשת שתשנה לחלוטין את חוויית הגלישה שלך ובמובנים רבים תספק לך אינטרנט כפי שאינטרנט אמור היה להיות מראשיתו – חופשי, אנונימי, פרטי וחף מאינטרסים. כדי להכניס אותך מיד לעניינים, אנו מציגים בפניך את המדריך הזה המכיל את כל מה שצריך לדעת לגבי VPN, אופן פעולתו, השירותים המומלצים ביותר והשימושים העיקריים בו.

מהו VPN?

האם יש לך תחושה בעת גלישה ברשת שאלף עיניים מביטות בך? אין בכך כל פלא. הביטוי הידוע לפיו אינך באמת פראנואיד אם באמת רודפים אחריך, הופך בעולם הווירטואלי לעובדה מוגמרת. לכן שירותי רשת וירטואלית פרטית, או VPN (Virtual Private Network), המציעים לך פרטיות ואבטחה שטרם הכרת בעת גלישה ברשת הביתית ומחוצה לה, יכולים לעשות עבורך את כל ההבדל. 

למעשה שירותי VPN מספקים לך חיבור ברמת אבטחה גבוהה ובאנונימיות מוחלטת בכל מקום ממנו מתאפשר לך להתחבר, לא חשוב אם בחרת להתחבר מרשתות Wi-Fi ציבוריות מבית הקפה האהוב עליך, מהמלון בעת חופשה בחו"ל או מהתחנה המרכזית או אם גלשת מהבית עם ספקית האינטרנט שלך, שירותי VPN יספקו לך פרטיות ובטיחות שאף ספקית שגרתית לא תוכל להבטיח לך.

מערך רחב היקף של שרתים ברחבי העולם מציע לך ניתוב של כל הטראפיק שלך באופן שלא ניתן לבצע אחריו מעקב. בנוסף, כל נתוניך מוצפנים באמצעות מערכות מתקדמות. כך כל פעילות הרשת שלך נעשית למעשה באנונימיות ובפרטיות מוחלטת ומוגנת לחלוטין מפני גניבת נתונים, התקפות ופריצות סייבר, תוכנות זדוניות, גניבות זהות, כלי שיווק ממוקדים ושאר המלכודות והמכשולים שהפכו כבר להיות חלק מהמציאות בעת השימוש באינטרנט.

כל השימושים לחיבור VPN

החיבור המאובטח מביא עמו המון יתרונות לחייך בהיבטים רבים. כדי להבין בדיוק כיצד כל היתרונות האלו באים לידי ביטוי, אספנו עבורך כמה מהשימושים הנפוצים ביותר בחיבור VPN.

גלישה אנונימית

זכות היסוד של כל אדם לפרטיות מופרת באופן קבוע בעת השימוש באינטרנט. חיבור VPN מאפשר להסוות ולהצפין את פעילות הרשת שלך מספק השירות שלך ומהרשויות השונות. בנוסף, הוא יאפשר לך להסתיר היטב את כל המידע האישי אשר בעלי אינטרסים שונים ינסו לגנוב בדרכים כאלו ואחרות.

אבטחה גם ברשתות ציבוריות

יוצא לך להתחבר הרבה מבתי קפה ומקומות ציבוריים? הרשתות הציבוריות מלאות בסכנות בכל פינה. האקרים אורבים ברשתות ציבוריות ומשתמשים באמצעים מתקדמים על מנת לאסוף עליך נתונים אישיים, לנטר את פעילותך ולהעתיק את סיסמאותיך לאתרים אישיים, לבצע תקיפות אינטרנטיות ולפגוע בבטיחותך ברשת. לכן, התחברות לרשתות ציבוריות עם המכשירים האישיים שלך הנושאים את כל עולמך חושפים אותך לפגיעה פוטנציאלית חמורה בפרטיות. במובן הזה VPN הוא כלי עוצמתי להגנה על הפעילות שלך ברשת באמצעות החיבור משרתים זרים והצפנת כל הפעילות שלך ברשת.

השוואת מחירים משתלמת מאי פעם

לא רבים יודעים זאת, אך אתרים רבים העוסקים בהשוואת מחירים כמו Trivago או Expedia או אתרי הטיסות הזולות, אינם מראים לך בהכרח את המחיר הזול ביותר שניתן לקבל עבור טיסה. אתרים אלו מאתרים את מיקומך ומציגים בפניך מחיר המבוסס על הכלכלה באזור מגוריך ועל בסיס נתוני הגלישה שלך המציגים בפניהם עד כמה יעד זה מבוקש עבורך. על מנת לעקוף את השיווק הייעודי הזה וליהנות מהמחיר הזול ביותר שיש ללא התאמה אישית, מאפשר לך חיבור VPN להתחבר דרך שרתי מדינות זרות וליהנות מהמחיר כפי שהוא נצפה מהן.

תוכן ללא הגבלה

העובדה כי אתרי תוכן רבים זמינים אך ורק לאזרחים אמריקאיים משאירה אותנו צעד אחרי כולם. בוודאי היית רוצה גישה בלתי מוגבלת לתכנים החדשים ביותר באיכות גבוהה ובממשק נוח. עם VPN הדבר הופך לאפשרי בקלות. יש לוודא שספק הVPN שלך מציע כמות מגוונת של שרתים אמריקאיים שמתחלפים באופן קבוע. על ידי התחברות משרת אמריקאי, נוכל לעקוף את ההגבלות הגיאוגרפיות ולצפות גם בתכנים שלא זמינים באזור שלנו. כך נוכל למשל לצפות בכל היצע הסרטים והסדרות של נטפליקס כמו שהוא מופיע בפני תושבי ארה"ב ולא רק בגרסה הישראלית שמהווה רק כ-10% מנטפליקס האמריקאי. גם פלטפורמות רבות אחרות כמו Hulu, HBO GO, BBC ועוד הרבה אחרות ייפתחו בפניך, מכל מקום בעולם ובכל זמן שרק נרצה.

עקיפת הצנזורה

ישנן מדינות  אשר הטילו מסך צנזורה על האינטרנט ומנטרות את הפעילות בו באופן צמוד למדי. ייתכן מאוד שאם נבקר או נחיה במדינות אלו, נתקשה לגשת לכל התוכן שנרצה בקלות. על ידי יכולת ה-VPN לעקוף מגבלות של מדינות שונות ולהתחבר כתושבי מדינות אחרות, ניתן להתגבר על כל צנזורה באינטרנט. כשמדובר בשירות VPN מקצועי ואמין, לא יהיה עליך לוותר יותר על שום תוכן ברשת, לא משנה מהיכן ניסית להתחבר. ניתן בקלות לצפות בתכני תקשורת מערבית מרוסיה, להיכנס לפייסבוק וטוויטר מסין וליהנות מכל תוכן ללא הגבלה במדינות הרבות המחילות צנזורה באינטרנט מווייטנאם ועד דובאי.

לא רק במדינות זרות מתקיימת צנזורה, אלא גם במוסדות שונים במדינת מגוריך. מקומות עבודה שונים, מוסדות אקדמיים, בתי ספר וארגונים רבים אחרים חוסמים את הגישה לכלל התכנים באינטרנט בעת חיבור מהרשתות שלהם. למשל, מקומות עבודה אשר אינם מעוניינים שהעובדים יגלשו בזמן העבודה בפייסבוק, או בתי ספר אשר אינם מעוניינים שהילדים ייחשפו בשטחם לתכנים לא הולמים. אלו סיבות לגיטימיות להגבלת התוכן, אך פעמים רבות מדובר בצנזורה של ממש ללא כל הצדקה. במובן הזה, חיבור VPN יכול לסייע לך לעקוף את החסימה, אך כדאי להיזהר בשימוש זה בשירות, המוסדות השונים עשויים להגיב בחומרת להפרת המדיניות שלהם.

חיבור חלק ומהיר יותר לאינטרנט

מצד אחד, חיבור לאינטרנט דרך VPN עלול לגרום להאטה בגלישה, אך מצד שני, הוא מאפשר לך לעקוף את המגבלות שמטילה ספקית האינטרנט שלך בעת המעקב אחר פעילות הרשת שלך. ספקיות האינטרנט מקצות משאבי רשת לפי אופן השימוש וייתכן כי בעת סטרימינג כבד או הורדת קבצים כבדים כמו טורנט וכו', תיחווה האטה אשר במובנים רבים מהווה הפרה של מהירות הגלישה שהובטחה לך כשרכשת את השירות.. הצפנת נתוני הגלישה עם חיבור VPN תאפשר לך ליהנות מהשימוש שלך באינטרנט ללא כל פיקוח או הגבלה מצד ספקי השירות שלך. לכן, בסופו של דבר השירות יהיה מהיר יותר וללא התערבויות מיותרות.

סטרימינג בטוח מאי פעם

פלטפורמות סטרימינג רבות כמו Kodi, Popcorn Time או Putlocker, עשויים מדי פעם לזחול או לספק קישורים באיכות מאוד ירודה. חיבור VPN ירחיב את האפשרויות שלך ויפתח לך אפשרויות לתוכן רב שאולי לא נגיש באזור המגורים שלך.

בנוסף, השימוש בפלטפורמות האלו יהיה בטוח יותר מתמיד. VPN מבטיח שאף גורם פרטי, ממשלתי או עברייני, לא יבצע שום מעקב אחרי הפעילות שלך ברשת. חיבור VPN הוא נקי מתוכנות זדוניות ותוכנות ריגול אשר עשויות להיות חלק מהשימוש בתוכנות סטרימינג מסוימות.

טורנטים ללא סכנות

אם גם בשבילך הורדות תוכן בכמויות גדולות זה פשוט חלק מהחיים, חשוב לוודא שיש לך הגנה מלאה מכל הסכנות שמחכות לך ברשת באתרי הטורנטים. חשוב לזכור שבסופו של דבר, הורדת תוכן פיראטי מהאינטרנט היא עבירה על החוק ומדינות רבות חוסמות את הגישה אל אתרי הטורנטים הגדולים. VPN יוכל, כמובן, לתת לך גישה אל האתרים האלה, אך הרבה יותר חשוב מזה, הוא יצפין את הפעילות ויגונן עליך מפני מעקב של גורמים שונים גם בשרתי P2P ויגונן עליך מפני וירוסים וגורמים עוינים אחרים שממתינים פעמים רבות באתרי הטורנטים.

כל העולם בקצות אצבעותיך – ללא כל גבולות

אל מול הכוח המתפרץ וחסר הגבולות של האינטרנט – התשתית הבינלאומית המופלאה שהצליחה לחבר את העולם על כל תרבויותיו ושפותיו, ליצור יוזמות שיתופיות, חיברה בין תרבויות ואפילו הציתה מהפכות בעולם הערבי כולו – עמדו תמיד ממשלות ובעלי אינטרסים אחרים שניסו להגביל את כוחו. מדינות רבות מחילות צנזורה על תכנים רבים ברשת אשר הן מוצאות כבלתי הולמים, עקב ערכים שמרניים, הסכמי סחר ושיקולים שונים אחרים או פשוט מכיוון שישנם תכני ביקורת וגופי ידע אשר פוגעים באינטרסים הלאומיים שלהן. חברות האינטרנט הגדולות נמצאות במלחמה אדירה מול הציבור האמריקני לביטול ניטרליות הרשת שעשויה לטרוף לחלוטין את הקלפים בכל הנודע לחוויית השימוש ברשת. בנוסף, גורמים שמרניים שונים ומשונים ניסו תמיד להגביל את כוחו של המדיום ההולך וגובר הזה.

במובן הזה, VPN אינו רק כלי אבטחה עוצמתי, הוא משמש לך ככביש עוקף אינטרסים היישר אל התוכן האהוב עליך ללא כל מגבלה מסחרית, מדינית או אידיאולוגית. על ידי חיבור דרך שרתים זרים, יהיה באפשרותך לצרוך תוכן שגישתו מוגבלת באזור מגוריך מכל מקום בעולם ובכל רגע בו הדבר יידרש. עם VPN ניתן לצפות בקלות בסרטים ובסדרות האהובות עליך ללא כל מגבלה במקום בגרסה המצומצמת שניתנת כיום לצרכן הישראלי. כך מאפשר לך ה-VPN תכנים ללא כל גבולות וכלים רבי עוצמה שהופכים כל משתמש רשת לישות קוסמופוליטית.

איך זה בעצם עובד?

הכול מתחיל עם כניסתך לממשק ה-VPN שיגיע דרך ספקית ה-VPN שלך. דרך הממשק, המכונה Client, נוכל לבחור מתוך מגוון שרתים מאיפה אנו למעשה מתחברים היום לפי המיקום שאנחנו מעוניינים בו. השרת בו נבחר לא רק ייתן לנו גישה לכל התכנים של אותה מדינה, אלא ידאג להצפין את כל פעילות הרשת שלך ברמה גבוהה מכל עין בוחנת.

בחיבור רגיל, כל פעילות הרשת שלך חשופה בפני ספקית האינטרנט שלך. עם זאת, בעת השימוש ב-VPN, כל מה שתוכל הספקית לראות הוא שנעשה שימוש ב-VPN ולכל פרט אחר הגישה שלהם תהיה מוגבלת לחלוטין. כל הנתונים האישיים שלך יעברו דרך שרת ה-VPN וינותבו אל יעדם באופן שלא יאפשר כל מעקב. ניתן להתחבר דרך כתובת IP שונה משלך ולהגן על הזהות שלך ברשת. כדי להבין יותר טוב איך הדבר עובד, ניתן לדמיין את הדברים באופן הבא: אדם שרוצה להעביר למישהו מסר ולא רוצה שיידעו שהוא נמצא כרגע בגרמניה, לוקח את אותו המסר הכתוב ושם במעטפה. בכתובת השולח, הוא מציין כתובת ברוסיה. את המכתב הוא לא שולח ישירות בדואר, אלא מוסר אותו לאדם שנוסע לרוסיה ומבקש ממנו לשלוח את המכתב משם. כך כל מי שימצא את המכתב יאמין הוא נשלח מרוסיה בעוד שולח המסר יושב לו בגרמניה באנונימיות מוחלטת. כך עובדת כל תחלופת הנתונים עם VPN. 

כך משמש עבורך ה-VPN כגורם מתווך ששומר על הנתונים שלך שמורים היטב בכל רגע ומעביר אותם מהמכשיר שלך אל אתר היעד. על ידי הצפנת כתובת ה-IP, סוג המכשיר והמיקום שלך, הוא מאפשר לך ליהנות מפרטיות מוגברת. הנתונים הללו כן יכולים להיות חשופים במקרים מסוימים לספקית ה-VPN ולכן חשוב שנבחר חברה שאינה סוחרת בנתוניך האישיים.

מה ההבדל בין שרתי VPN לשרתי Proxy?

אם ידוע לך מה הם שרתי Proxy, ודאי שאלת את עצמך בזמן קריאת המאמר, למה יש לי צורך ב-VPN כששרתי Proxy מסתירים את כתובת ה-IP שלי? גם אלו יכולים לאפשר לך לגשת לתוכן החסום באזורך ולגלוש ללא זהות רשת חשופה לעיני כל. מה ששרת Proxy לא עושה, זה להצפין את כל המידע שלך ברשת. כך האבטחה שלך בעת הגלישה גבוהה במיוחד ונותנת לך אפשרות לבצע כל פעולה ברשת ללא כל מעקב או חשיפה.

VPN ו- Tor

דפדפן Tor  – ראשי התיבות של The Onion Router, אכן מתפקד כמו בצל מלא שכבות שמעביר אותך דרך שלוש נקודות ניתוב שונות לפני שהוא מעביר את הנתונים שלך לאתר היעד, מצפין את ה-IP שלך ומעביר אותך דרך שרתים שונים. אם ככה, מה בעצם ההבדל בין לבין חיבור VPN ומדוע נדרש השירות בתשלום? VPN מציע שירות רחב יותר החוצה את המגבלות הרבות שיש ל-Tor ולכן, אם פרטיותך ברשת יקרה לך, כדאי ומשתלם לשלב בין העבודה עם Tor ובין חיבור VPN.

ישנן שתי דרכים עיקריות לבצע זאת:

Tor על חיבור VPN

באופן ההתחברות הזה, מתחברים קודם כל לשירות ה-VPN שלך ולאחר מכן פותחים את Tor. כך, גורמי צד שלישי שונים המבצעים מעקב על החיבור שלך לא יוכלו לדעת שנעשה שימוש ב-Tor בעת ההתחברות – דבר שעשוי להעלות חשדות ולסמן אותך כמטרה למעקב.

VPN תוך השימוש ב-Tor

כאשר מתחברים שוב ל-Tor, כל הנתונים שלך עוברים דרכו ועוברים דרך קישורית יציאה המעבירה אותם אל שרת ה-VPN. הדבר מציע אבטחה מוגברת אבל עדיין חושף לגורמי מעקב כי נעשה שימוש ב-Tor.

פרוטוקולי VPN

כדי לבצע הצפנת מידע ברמה הגבוהה ביותר, אחד המאפיינים הכי חשובים שצריך לקחת בחשבון הוא בחירת פרוטוקול הVPN המתאים ביותר. רוב שרתי ה-VPN עושים שימוש בפרוטוקולים הבאים: PPTP, L2TP, SSTP, IKEV2 או OpenVPN. ברוב השירותים ברמה הגבוהה, ניתן יהיה להחליף ביניהם בקלות דרך תפריט ההגדרות של השירות.

ככלל, עדיף להשתמש כמה שיותר בפרוטוקול OpenVPN, עד כמה שהדבר מתאפשר. במאזן העדין שבין מהירות ואבטחה, הוא נותן הכי הרבה מכל העולמות. אם ברצונך ללמוד יותר על ההבדלים בין הפרוטוקולים השונים, היתרונות והחסרונות של כל אחד מהם, ערכנו השוואה מפורטת שתעזור לך לעשות סדר בבלגן.

כיצד מבטיח VPN פרטיות מלאה ברשת?

שאלה נוספת שיכולה בוודאי להטריד אותך היא מי שומר על השומר. אחרי הכול, אם שירותי ה-VPN שומרים על פרטיות הנתונים שלך מפני מעקב ספקית האינטרנט שלך וגורמים אחרים, מי מבטיח שהנתונים שלך מוגנים מפני ספקית ה-VPN שלך? זוהי דאגה לגיטימית לחלוטין ואכן, לא כל שירות VPN ייתן לך פרטיות מוחלטת ובשירות ירוד, הנתונים שלך עלולים להיות פרוצים. חשוב להבין, ישנו הבדל מהותי בין אנונימיות ובין פרטיות ולכן כדי להבטיח שהנתונים שלך לא נחשפים על ידי ספקית ה-VPN שלך וכדי לוודא מעבר לכל ספק שהפרטיות שלך מוגנת, חשוב להקפיד שלשירות ה-VPN שנבחר על ידך יש מדיניות ברורה נגד אחסון נתונים.

שירותי VPN רבים יתחייבו בפניך שכל נתוני הגלישה והחיבור שלך לא יישמרו, יאוחסנו או ישותפו. משמעות הדבר היא ששירותי VPN שדוגלים במדיניות נגד אחסון נתונים לא יוכלו לחטט בכל המידע הרגיש שהם מחזיקים בו כתוצאה מהגלישה שלך דרכם. בנוסף, הם לא יהיו מורשים למסור את המידע הזה לאף גורם אחר. במובן הזה, מדיניות נגד אחסון נתונים היא תנאי הכרחי וחשוב מאוד כשבוחרים ספקית VPN ומבטיחה שכל המידע שלך שמור באמת ושגם מפני השומר שמופקד על נתוני הגלישה שלך יש לך הגנה מלאה.

האם השירות קל לשימוש?

זהו כנראה אחד היתרונות הכי מדהימים ב-VPN – במידה ונשתמש בו נכון, הוא יכול להיות פשוט מאוד. הכול בסופו של דבר תלוי בצרכים שלך. ניתן ליהנות משירות מצומצם שמצפין את החיבור שלך ושומר על הבטיחות שלך בזמן הגלישה באמצעות מספר הקלקות, או מצד שני להקים מערכת מורכבת עם מכלול תכונות ומאפיינים מורכבים שיסייעו לך בפעולות כמו סטרימינג, הורדת טורנטים או הסרת צנזורה. בכל מקרה, קל מאוד להתקין וללמוד כיצד להשתמש בחיבורי VPN והממשקים הם נוחים ואינטואיטיביים ללא כל מני מגבלות מורכבות או דרישות ידע בלתי סבירות.

האם VPN ניתן לשימוש רק על מחשבים ניידים או נייחים?

אז זהו – שממש לא!

ניתן בקלות רבה להתקין שירות VPN לטלפון הנייד, לטאבלט וכל המכשירים הניידים שלך. ספקיות       ה-VPN האיכותיות והמכובדות ביותר, יציעו אפליקציות מעולות שיעבדו עם כל מערכת הפעלה של המכשירים השונים בקלות.

כדאי אמנם לזכור שכל יתרונות שירות ה-VPN במכשירים הניידים יפעלו רק בגלישה דרך דפדפן. אפליקציות רבות  לא יושפעו מהשירות וייתכן שיבצעו מעקב על הגדרות המיקום שלך, אנשי הקשר שלך, הרגלי הצריכה וההורדות שלך ונתונים אישיים רבים נוספים כפי שאף אישרת בעת התקנת האפליקציות האלו.

לרוב, ניתן יהיה להתחבר מכמה מכשירים בו זמנית דרך שירות VPN אחד. כך ניתן יהיה בקלות לשמור על אבטחת הנתונים של עסק שלם או של כל המשפחה. רוב ספקיות ה-VPN יאפשרו לך להתחבר דרך שלושה או ארבעה מכשירים בו זמנית. עם זאת, שרתים מתקדמים יותר, כמו Surfshark, למשל, יאפשרו לך להתחבר דרך כמות בלתי מוגבלת של מכשירים דרך משתמש אחד.

כדי ללמוד עוד על חיבורי VPN דרך הסמארטפון, אנחנו מזמינים אותך לצפות בדירוגי ספקי הVPN הטובים והגרועים ביותר לאנדרואיד ובדירוגי ספקי הVPN הטובים והגרועים ביותר לiOS.

האם ניתן להתקין VPN על הראוטר שלי?

כל עוד הראוטר שלך מותאם לשימוש הם VPN, התשובה היא כן. זוהי דרך מעולה לדאוג כי כל המכשירים המחוברים לאינטרנט דרכו יהיו מאובטחים דרך משתמש אחד. למדריך התקנה מפורט, ניתן להקליק כאן.

למה לקנות כשאפשר לקבל בחינם? זה למה!

השוק מוצף באינספור ספקי VPN מאיכות גבוהה בעלויות די נמוכות. לרוב, שירותי VPN לא יעלו יותר מ-10$ בחודש ואף הרבה פחות עם התחייבות לצד ארוך מצדך. כך, בעלות של כ-20 ₪ לחודש ואף פחות, ניתן יהיה להגן על פרטיותך ובטיחותך ברשת. החכמה האמיתית היא לדעת כיצד לבחור מתוך אלפי הספקים שקיימים את השירות המשתלם והאיכותי ביותר. מצד שני, טבעי שתעלה בראשך המחשבה שרובנו שואלים את עצמנו לגבי כל שירות – למה לשלם אם אפשר להשיג בחינם?

אמנם לא חסרים שירותי VPN חינם  ובחלקם אפילו השירות לא רע בכלל. אבל לרוב שירותי החינם יהיו מלאים בהגבלות שבשירותי ה-VPN בתשלום פשוט לא נצטרך להתמודד איתן.

הגבלת רוחב-פס

רוב החברות יגבילו בשירות החינם שלהם את נפח הנתונים שניתן להעביר דרך חיבור ה-VPN. לרוב, כמות הנתונים הזו לא תספק אפילו להורדת טורנט אחד באיכות HD ועשויה אף להסתיים תוך צפייה במספר סרטונים ביוטיוב.

מהירות הגלישה

עשויה להיחוות האטה משמעותית מאוד בגלישה שלך דרך חיבור VPN בחינם.

היצע השרתים

אחד המאפיינים החשובים ביותר ב-VPN הוא מגוון רחב של שרתים שיאפשר לך גמישות. בשירות החינם, הרשימה לרוב מצומצמת בהרבה.

פגיעה באבטחת הנתונים

זוהי כנראה המגבלה שהכי צריך לחשוש מפניה כשמדברים על שירותי VPN בחינם. אלו בדיוק הסכנות שמבהירות כי לרוב, שום דבר לא בא באמת בחינם. היכן שעל שירות לא משלמים בכסף, אנחנו עלולים לשלם בנתונים האישיים שלנו. שירותי VPN בחינם עשויים להגיע עם פרצות אבטחה משמעותיות, מדינות פרטיות מפוקפקת למדי ובמקרים מסוימים עשויים להגיע עם הצהרה מפורשת כי נתוניך האישיים יועברו לצדדים שלישיים ויסחרו. תופעה אבסורדית למדי בהתחשב בעובדה שפרטיות הנתונים היא אחת הסיבות העיקריות שרצית את השירות מלכתחילה.

כמובן שאיננו אומרים שכל שירות VPN חינמי בהכרח יסכן כך את הנתונים שלך, אבל בכל מקרה שלא יהיה, השירות בתשלום יהיה תמיד מאובטח ומוגן יותר. בכל מה שקשור לחיבורי VPN, מי שמנסה להימנע מתשלום (זול למדי, יש לציין), עשוי לשלם ביוקר.

תקופת ניסיון למתחילים

אנחנו אישית ממליצים לרכוש שירות VPN אמין וידידותי למשתמש שיחשוף את כל מדיניות הפרטיות שלו בשקיפות מלאה ויספק לך מענה לכל בעיה שתעלה. NordVPN, למשל, הוא שירות ידידותי מאוד למשתמש המתחיל עם ממשק אינטואיטיבי ונוח למחשבים ולמכשירים ניידים כאחד וללא כל אחסון נתונים. החלק הטוב ביותר הוא שמשתמש מתחיל שמעוניין להבין אם השירות בכלל מתאים לו וישמש אותו, יוכל לנסות במשך 30 יום את השירות ולקבל את מלוא התשלום בחזרה במידה והשירות לא יהיה לשביעות רצונו. התחייבות ההחזר היא מוחלטת ללא כל צורך במתן הסברים.

כדי לסייע לך לקבל החלטה מושכלת, בדקנו היטב את השירות וקראנו אלפי ביקורות חיוביות ממשתמשים שכבר שכרו את השירות ומשתמשים בו לאורך זמן. בסוף הכתבה, מצורפת רשימה של שירותי VPN באיכות פרימיום בתשלום משתלם במיוחד שיהיה חבל להחמיץ.

האם חיבור VPN הוא שירות חוקי?

התשובה המתומצת היא: כן!

רוב המדינות שומרות על זכות אזרחיה לפרטיות ועל פניו שרותי VPN אינם מפרים כל חוק – כלומר, שירותי ה-VPN והשימוש בהם רק לעתים רחוקות יוכל להיחשב כבלתי-חוקי במהותו. מתי כן ייחשב כבלתי חוקי? כאן נכנסת התשובה הארוכה…

מדינות המפקחות על שירותי ה-VPN

בעוד שרוב המדינות מתירות שימוש חופשי וחוקי בחיבור VPN על מנת לאפשר לך להגן על נתוניך, ישנם מדינות אשר מעוניינות לבצע מעקב פעיל אחר פעילות אזרחיהם ברשת או להגביל את נגישותם לתכנים מסוימים כמו תוכן שאינו עומד בקנה אחד עם ערכי מפלגות השלטון או עם ערכים דתיים שונים ומאינטרסים מרובים אחרים. ברוב המקרים, אמנם, הבעיה לא תהיה בשימוש ב-VPN כשלעצמו, אלא במטרות שלשמן נעשה השימוש בחיבור.

אפילו איראן, למשל, אינה אוסרת על שימוש ב-VPN, אבל השימוש בהם מותר רק דרך ספקים שאושרו על ידי הממשלה והותאמו לצריכה. כך גם נהוג בסין וברוסיה. כלומר, גם אם מדינות אלה מתירות את השימוש ב-VPN, מדובר בשירות שהותאם למדיניות הצנזורה והחדירה לפרטיות של אותה מדינה ובוודאי לא יספק את השירות המלא שהיינו רוצים לקבל. שימוש בשירות זר, יהווה עבירה על החוק שעשויה לגרור קנסות כבדים במידה וניתפס. הגדרת החוק לרוב מאוד חמקמקה ונראה כי אמצעי אכיפה כמעט ואינם ננקטים, אך אם החלטת להשתמש בשירותי VPN במדינות אלו, כדאי לנקוט באמצעי זהירות ולהשקיע מחשבה רבה באופן בו ייעשה שימוש בשירותים.

מדינות המפקחות על אופני השימוש ב-VPN

דווקא ערב הסעודית, בניגוד לתפיסה הרווחת, מחזיקה במדיניות פחות מחמירה. ניתן להשתמש בחיבורי VPN מכל סוג בשטחה, כל עוד לא נעשה בהם שימוש בלתי חוקי – בהתאם לחוקי ערב הסעודי כמובן. טווח ההגבלות רחב מאוד החל מדברי הסתה והימורים ועד לשימוש בסקייפ וויקיפדיה. טווח אשר בו קל מאוד לבצע עבירות על חוקי המדינה. גם כאן, מדיניות האכיפה מצומצמת מאוד, אך ייתכן שהסיכון פשוט גבוה מדי בהתחשב כי העונש על עבירות אלו הוא קנסות בסכומי שש ספרות ואף עשוי להיות כרוך בתקופת מאסר.

מדינות בעלות איסור גורף על שימוש ב-VPN

במדינות רבות חל איסור מוחלט על כל שימוש בחיבורי VPN בשטחה. זוהי רשימה חלקית של מדינות אלו:

 • טורקיה
 • עיראק
 • בלארוס
 • צפון קוריאה
 • טורקמניסטן

הסיבות לאיסור משתנות ממדינה למדינה החל מהגבלת פעילות גורמים טרוריסטיים ברשתות החברתיות ועד להשלטת סדר פוליטי והגבלת הגישה לתוכן ומעקב אחר פעילות האזרחים בשטח המדינה.

עם זאת, למרות כמה דוגמאות די קיצוניות, ניתן לומר ששירותי VPN הם באופן גורף חוקיים לחלוטין. במידה ובכוונתך לבקר ברוסיה או בסין, חשוב להכיר היטב את החוקים החלים על השימוש ב-VPN ולהיערך היטב לכל תרחיש על מנת לא להיקלע לסיבוכים משפטיים מיותרים.

הצהרה: על אף שנערך מחקר מקיף בנושא על מנת לוודא כי מידע זה הינו מועיל, מדויק ועדכני, אין לכותבים כל הכשרה משפטית או היכרות מעמיקה בנוגע לעמדותיהן של המדינות השונות בנוגע לשימוש ב-VPN. אין לראות במדריך זה כייעוץ משפטי מקצועי.

יתרונות וחסרונות ה-VPN

שירותי VPN מציעים הרבה יתרונות משמעותיים, אבל הם אינם מושלמים. כדי להבין יותר לעומק את היתרונות והחסרונות בשימוש ב-VPN, ערכנו עבורך רשימות השוואה נוחה:

יתרונות

 • גישה מאובטחת לכל רשת בבית או בעסק

אחד היתרונות החשובים ביותר שמספקים שירותי VPN הוא הצפנת המידע. כאשר מדובר בהצפנה ברמה גבוהה הזמינה בשירותי VPN רבים, תתווסף שכבה נוספת של אבטחה לחיבור האינטרנט שלך. אין כל חשיבות אם ההתחברות נעשית מהבית או בנסיעות, השימוש ב-VPN יאפשר לך להתחבר מרחוק דרך הרשת הביתית שלך במינימום סיכונים.

 • כל ההתכתבויות שלך יישמרו בפרטיות מלאה

לשמירה על פרטיות התקשורת בינך לבין אנשים עמם ניהלת התכתבויות בדוא"ל, באפליקציות התקשורת השונות ובדיונים ברשתות ועל מנת להבטיח כי המידע האישי הנמצא בהתכתבויות יגיע רק לגורמים שרצינו שאליהם יגיע, חשוב שנשתמש בשירותי VPN. כך כל תוכן השיחות שלך יישאר פרטי ולא יגיע לידי גורמים זרים.

 • למאבק נגד הצנזורה ולמען פרטיות המשתמש

לא חשוב אם מקום העבודה או בית הספר שלך חוסם את השימוש בפייסבוק, או אם הינך במדינה בה הממשלה חוסמת את הגישה לכלי התקשורת המערביים – צנזורה היא צנזורה וחלים עליה אותם העקרונות. שירות VPN יספק לך פתרון אמין נגדה. להשמעת דעות ועמדות ללא כל חשש מפני צנזורה או השלכות אחרות, VPN יאפשר לך להתבטא בפרטיות מוחלטת.

 • הגבלת השליטה של ספקית האינטרנט על רוחב הפס והמהירות

ספקיות האינטרנט מבצעות מעקב אחר הרגלי הגלישה שלך ומתאימות על המהירות ורוחב הפס לפיהם. כדי ליהנות מהשירות עליו שילמת ללא אפליה לפי שימוש – חיבור VPN יסתיר את כמות התכנים להורדה ואת דפוסי הגלישה וישמרו אותם כפי שהיו אמורים להיות, פרטיים.

 • ניתן לעקוף את ההגבלות האזוריות בכל אתר

במידה ולשירות ה-VPN שלך יש את האפשרות לכך, ניתן לצפות בכל הסדרות האהובות עליך ולקרוא בכל מקורות המידע המועדפים עליך בקלות ללא כל הגבלה על פי מיקום. חיבור VPN יגרום לאתרים המוגבלים על פי מיקום להאמין כי מקור החיבור הוא ממדינה אחרת וליהנות מכל התוכן הזה בנוחות ביתך, אלפי קילומטרים מהמיקום המוצהר על ידי שרתי ה-VPN שברשותך.

 • שימוש בטוח ברשתות Wi-Fi ציבוריות

הזכרנו כאן את הסיכונים הרבים הכרוכים בשימוש ברשתות Wi-Fi ציבוריות ללא אמצעי אבטחה. VPN מאפשר לך להסיר את כל הדאגות האלו מהראש וליהנות מאבטחה מרבית גם בעת שימוש ברשתות ציבוריות כך שלא יהיה כלל צורך להשקיע מחשבה לפני שפשוט מתחברים וממשיכים לגלוש מכל מקום ובכל זמן. כך ניתן יהיה לעבוד במרחבי עבודה משותפים, לשתות כוס קפה בבית הקפה האהוב עליך ולבלות במלונות המפנקים ביותר ללא כל חשש שנתוניך ייגנבו בעת הגלישה.

 • הגנה מפני התקפות מניעת שירות (DDoS)

שירות חשוב ביותר עבור גיימרים מושבעים. אם יצא לך לשחק הרבה במשחקים אונליין, בוודאי ידוע לך עד כמה התקפות DDoS המעמיסה על משאבי המערכת בצורה הרסנית עשויה להיות אפקטיבית מאוד ולהרוס את המחשב בשנייה אחת. שילוב של חיבור VPN בעת משחק ברשת יגן עליך מפני התקפות שונות המכוונות נגדך ויאפשר לך לנצח בכל אתגר, גם מול אלו שלא יודעים להפסיד בכבוד.

חסרונות

 • מהירות החיבור תיפגע

מכיוון שחיבור VPN מנתב את חיבור האינטרנט שלך דרך שרתים עקיפים העומדים לרשות החברה, העברת הנתונים משרת לשרת עשויה להאט את החיבור. עם זאת, ניתן לבחור בשירות עם שרתים מהירים וחזקים שיאפשרו לך ליהנות מכל יתרונות ה-VPN בהבדלי מהירות מזעריים. ExpressVPN הוא שירות איכותי המחזיק בשרתים מהירים במיוחד.

 • על פניו, ספקי ה-VPN אינם מחזיקים בגישה לפעילות הרשת שלך. עם זאת, בסופו של יום, אין שום דרך לדעת בוודאות כי פרטיות נתוניך שמורה לחלוטין מפני ספקי ה-VPN השונים וכי לא ייעשה בהם כל שימוש. במקרים מסוימים אנו עשויים להתבקש למסור פרטי משתמש במסגרת חוקי הגנת הנתונים ובמקרים אחרים, נתבקש להתיר אחסון נתונים מסוימים על מנת לקבל סיוע בפתרון תקלות או בעיות שונות. כדי לוודא שנתוניך יישמרו, חשוב לברר תחת איזו מדינה פועלת החברה ולקרוא ביקורות משתמשים על מדיניות הפרטיות שלה. ישנן חברות שיציגו בפניך את מדיניות הפרטיות שלה בפירוט רב ובשקיפות מלאה ויתארו את האמצעים הטכניים בהם הם מבטיחים כי השירות יספק לך פרטיות מרבית והתערבות מינימלית של נותני השירות בנתוניך.

מלבד חסרונות השירות, קיימים מספר אתגרים ששווה לציין ולקחת בחשבון בעת בחירת השירות המתאים ביותר:

 • משתמשים עלולים להתחזות ולחסימות

ישנם שירותי VPN מסוימים בהם משתמשים רבים חולקים את אותה כתובת IP. משמעות הדבר היא שכתובת    ה- IPבה נעשה שימוש, המשותפת עם משתמשים רבים ברחבי העולם, מאפשרת לגורמים מסוימים לבצע גניבות זהות והתחזות בקלות.

כמו כן, פעולות בלתי לגיטימיות שביצע משתמש אחד על אותה כתובת IP, יגרמו גם לך להיחסם. הדבר עשוי להקשות על התחברותך בעתיד לשירותים חשובים כמו קופות חולים, בנקים, שירות הדוא"ל שלך ועוד.  לכן, כדאי לבחור בשירות VPN המציע לך כתובת IP סטטית אשר תספק לך כתובת שתהיה אך ורק שלך ותשמש אותך בעת צריכת שירותים הדורשים אבטחה מוגברת ללא החשש להיחשף לחסימות שלא באשמתך ולגניבות זהות. 

 • קיימים אתרים המצוידים בחסימת VPN

כצפוי, אתרים רבים בעלי הגבלת תוכן לפי מיקום נוקטים כיום בצעדים נגד אמצעי לעקיפת החסימות שלהם על מנת לשמור על המדיניות שלהם. באמצעות מנגנוני איתור מחמירים, יכולים אתרים אלה לחסום משתמשים המתחברים דרך VPN במידה והצליחו לאתר אותם ככאלה. פיתוח אמצעי עקיפת החסימות והפיתוח, מצד שני, של אמצעי איתור עוקפי החסימה הוא משחק חתול ועכבר שלא נגמר, אך החדשות הטובות הן שגם לכך יש פתרון. שירותי VPN רבים דואגים לעדכן ולרענן את היצע השרתים שלהם לעתים קרובות ולאפשר לך להיות תמיד צעד אחד לפני מנגנוני הזיהוי של אתרי התוכן. אנו מזמינים אותך לקרוא עוד כאן על עקיפת חסימות בקלות על ידי VPN.

אז איך מתחילים?

החדשות הטובות הן שהשוק מוצף בשפע ספקי שירות VPN מצוינים המתחרים על כל לקוח. החדשות הפחות טובות הן כי השפע הזה עשוי לבלבל מאוד ואפילו להפחיד. אבל אל חשש! אנחנו כאן כדי לעזור לך לעשות סדר בבלגן ולמצוא את השירות המתאים ביותר לצרכיך.

הצעד הראשון, לפני שניכנס לפרטים הקטנים, הוא לשאול את השאלה החשובה מכל:

מה עלי לחפש בשירות ה-VPN שלי?

כמובן שמטרת שירות ה-VPN היא פרטיות, אבטחה ואנונימיות, אך הכרת מטרות אלה לא באמת תעזור לך לקבל את ההחלטה הטובה ביותר בהתחשב בעובדה שזוהי ההבטחה שכל ספקי השירות יצהירו. חוץ מזה, בשלב הזה של קריאת המדריך שלנו כנראה שכבר ברור לך ש-VPN מציע הרבה יותר. למעשה, שירות ה-VPN המושלם הוא זה שעונה על הצרכים הייחודיים שלך, המשתנים מאדם לאדם. לכן, חשוב קודם להבין למה בדיוק הולך להיות מיועד שירות ה-VPN:

 • עקיפת החסימה של שירותי סטרימינג שונים

השימוש ב-VPN לעקיפה נטפליקס ממדינות מחוץ לארה"ב הוא נפות מאוד ובמידה וזה השימוש העיקרי שלך, יש לתת לו עדיפות על מאפיינים אחרים של השירות שייבחר. יש לזכור שנטפליקס וספקי תכנים אחרים בסטרימינג משקיעים מאמצים ומשאבים רבים על מנת לאתר ולחסום משתמשים שעושים שימוש בשירותי VPN. לכן, כדי ליהנות מחוויית צפייה נוחה ומהנה ללא כל הגבלה, חשוב לוודא ששירות ה-VPN שלך תומך היטב בסטרימינג, מאפשר מהירות גלישה יחסית גבוהה ומחדש את השרתים שלו לעתים קרובות כדי לחמוק מחסימה.

לסיכום, לא כל שירות VPN מתאים לעקיפת חסימת שירותי סטרימינג ולכן חשוב לבחור בקפידה. אם זוהי המטרה העיקרית שלך, אנחנו מזמינים אותך לצפות ברשימה שהכנו המפרטת את שירותי ה-VPN הטובים ביותר לצפייה בנטפליקס, Hulu ו-BBC iPlayer מכל מקום, בכל זמן וללא כל הגבלה.

 • הורדת טורנטים בפרטיות מוחלטת

לא כל שירותי ה-VPN מחזיקים בשרתים התומכים בחיבורי P2P וגם אלו שתומכים בחיבורים אלו לא תמיד יתאימו די הצורך כדי לתמוך בהורדות טורנטים. למטרה הזו נדרשים שירותי VPN עם מגוון רחב מאוד של שרתי P2P שנמצאים בקרבת מקום לאזור שלך. כמו עם הסטרימינג, גם לגבי הטורנטים, המהירות, רוחב הפס ויציבות השרתים משחקים תפקיד חשוב.

לחיפוש שירותי ה-VPN הטובים ביותר עבור הורדות טורנטים, אין צורך לבצע השוואה בין עשרות ספקים, אנו עשינו את העבודה בשבילך! ניתן לקרוא אצלנו על כל מה שצריך לדעת על ספקי VPN המושלמים לטורנטים במחירים הטובים ביותר. 

 • לעקיפת הצנזורה

אם בכוונתך לנסוע לרוסיה או לסין לתקופה, ייתכן מאוד שלא תהיה לך גישה להרבה מהתכנים שלך. כדי להבטיח שניתן יהיה לגשת לכל התוכן שלך בקלות ולעקוף את כל החסימות כדי לבקר בכל האתרים המועדפים עליך גם ממדינות בהן חלה צנזורה מחמירה, יש צורך ב-VPN המאפשר גלישה בסתר עם הצפנה איכותית. שימוש בשירות VPN בסיסי לא יספיק למטרה זו. ניתן לקרוא כאן את הרשימה העדכנית שערכנו של שרתי ה-VPN שפעילים כעת בסין.

 • פרטיות מרבית בגלישה ושימוש ברשתות ציבוריות ללא דאגות

לצרכים בסיסיים יותר, כמות הספקים המוצלחים ממנה ניתן יהיה לבחור תהיה מגוונת יותר. לשירות מסוג זה בעיקר אם אין לך צורך בו לשימוש קבוע או מורכב, עשוי להספיק לך שירות VPN בעלות נמוכה. עם זאת, כדי ליהנות ממגוון מאפיינים מיוחדים ולשימוש קבוע ויציב, ישנם שירותי פרימיום נהדרים. בכל מקרה, הכי חשוב שלא נתפשר על פרטיות הנתונים ונוודא כי בשירות אותו אנו לוקחים קיימת מדיניות נגד אחסון נתונים.

לאחר שהחלטנו מהי המטרה העיקרית של שירות ה-VPN שלנו, השלב הבא יהיה לשאול את עצמנו 10 שאלות נוספות שיעזרו לנו להתמקד:

 1. מהי מדיניות הפרטיות של הספק?

כפי שתיארנו קודם במדריך, חשוב מאוד שנוודא מעבר לכל ספק שבחרנו בשירותי VPN שמחויבים לשמירה על פרטיות הנתונים שלנו.

 1. מהו המרחק הגיאוגרפי בין מיקום שרתי ספק ה-VPN שלי ובין השרת אליו ברצוני לגשת?

כפי שהסברנו כאן קודם, המרחק בין שרתי הספק לשרתי האתר יכול להשפיע באופן משמעותי על מהירות הגלישה שלך. משתנים אחרים שיכולים להשפיע על מהירות הגלישה הם כוח העיבוד של השרת, רוחב הפס הזמין בהם ורמת העומס על השרת, כלומר, כמה אנשים מחוברים על השרת בו זמנית. בבירת ספק VPN ידוע ברמה גבוהה, עניין המהירות לא אמור להוות כלל בעיה.

 1. כמה אנחנו מוכנים לשלם?

ספקים שונים יציעו מחירים שונים עבור שירותיהם. טווח המחירים הממוצע עבור התשלום ינוע בין 5-10 דולר לחודש.

 1. עד כמה אמצעי הבטיחות הטכנית של ספק השירות טובים?

האם הספק מציע הצפנה ברמה גבוהה? במידה וכן, באילו פרוטוקולים תומך שירות ה-VPN? האם ישנה אפשרות להתחבר דרך פרוטוקול OpenVPN?

 1. בכמה מכשירים ניתן להשתמש על אותו חשבון?

חיבורי ה-VPN מותאמים כמעט לכל מערכת או פלטפורמה וניתן להטמיעם לכל צורך, ממחשבים נייחים וניידים ועד לסמארטפונים, טאבלטים וכל מכשיר אחד המשמש לגלישה ברשת. בעוד שישנם שירותי VPN שיגבילו אותך למכשיר אחד בלבד, יהיו כאלה שיאפשרו לך להתחבר למספר מכשירים בו זמנית ואפילו לכמות בלתי מוגבלת של מכשירים. במידה ויש לך צורך לחבר מספר מכשירים בו זמנית, חשוב לקחת מאפיין זה בחשבון בבואנו לבחור ספק VPN מתאים.

 1. כמה שרתים יש לספק השירות והיכן ממוקמת חוות השרתים?

חלק בלתי נפרד מהמאפיינים לפיהם נבחר את ספק שירותי ה-VPN תהיה רשימת השרתים שעומדת לרשותו. ככל שיש יותר מהם, כך מצבך טוב יותר. מאפיין נוסף שעשוי להיות חשוב היא מידת הפיזור שלהם ברחבי העולם. אם יש לך צורך בהתחברות לאתרים ממספר רב של מדינות או אם ברצונך לערוך השוואות מחירים או לגשת לתוכן ממספר מדינות שונות, חשוב שתהיה לך אפשרות להתחבר משרתים מנקודות שונות ברחבי העולם. חשוב לזכור, אמנם, כי גם אלפי שרתים לא יעזרו אם הם מיושנים ופועלים באיטיות. לכן, יש לוודא כי הרשת מתוחזקת היטב והשרתתים חזקים ויציבים. כדי להבטיח את איכות השרתים, חשוב להיעזר בביקורות גולשים שניסו את השירות.

 1. האם הספק מציע תמיכה במגוון רחב של פלטפורמות?

על מנת להבטיח שימוש נוח בשירותי VPN על כל מכשיר, יש לוודא באתר החברה המספקת את השירות האם היא מציעה Native Clients ובמידה ולא, לוודא כי מתקבלות הנחיות מפורטות להגדרות ידניות. חשוב שנוודא כי לשירותי ה-VPN שלנו יש את כל אלו.

 1. מהי איכות שירות הלקוחות של ספק השירות?

כדי לבחור את ספק שירותי ה-VPN שמספק את המענה הטוב, המקצועי והמהיר ביותר לבעיות ולשאלות , חשוב לקרוא סקירות ודירוגי לקוחות עבר של השירות וללמוד איזה מהם הכי מתאים לצרכיך.

 1. האם ספק השירות מציע ניסיון חינם?

למה להסתמך רק על ביקורות לקוחות אחרים או על מדריכים אינטרנטיים כשאפשר פשוט לנסות בעצמנו? רוב שירותי ה-VPN שמכבדים את עצמם יציעו לך לנסות אותם בחינם לתקופה. ערכנו עבורך רשימה של ספקי השירות הטובים ביותר שמציעים ניסיון חינם.

 1. האם ישנם הטבות או מאפיינים מיוחדים נוספים?

לבסוף, ישנם מאפיינים מיוחדים מסוימים של שירותי ה-VPN שחשוב שיהיו ברשותנו. ביניהם כדאי לציין את מתג ההשבתה שיאפשר לך לנתק לחלוטין את החיבור לאינטרנט במקרה שחיבור ה-VPN יקרוס ולמנוע חשיפה. גם הגנה מפני דליפות DNS יכולה לסייע מאוד כדי לשמור על אבטחת הנתונים שלך. מאפיינים אחרים כמו גלישה בסתר, הצפנה כפולה, IP סטטי ומאפיינים רבים אחרים שציינו במדריך זה יכולים להיות שימושיים מאוד ולספק לך חוויית גלישה ייחודית ומותאמת לצרכים הייחודיים לך.

כעת כשיש בידיך שיקולים רבים שיסייעו על קבלת ההחלטות שלך ועברת על כל המשתנים, יהיה לך קל הרבה יותר למצוא בדיוק את מה שחיפשת. עם זאת, חשוב מאוד לזכור כי למרות כל המידע שסיפקנו לך כאן, חשוב לערוך מחקר גם בכוחות עצמך. בחירת שירות ה-VPN היקר ביותר אינה בהכרח מבטיחה את השירות הטוב ביותר, אך בחירת שירות יציב, אמין ובתשלום פרימיום, יבטיח לך אמינות גבוהה ומגוון מאפיינים שימושיים וייחודיים שיעמדו לרשותך בטווח ארוך. גם אם נדמה לך שכרגע אין לך צורך במאפיינים מיוחדים בשירות, מובטח לך שירות אמין ולא ניתן לדעת אילו צרכים יצוצו בהמשך הדרך.

לסיכום

כל הכבוד, לאחר שצלחת את המדריך הזה עד סופו, יש לך את כל מה שצריך כדי להתחיל בצעדים הראשונים שלך כחובב VPN המעורה בעולם הגלישה הפרטית והמאובטחת ולחוות אינטרנט כפי שטרם יצא לך לחוות. אנו מקווים כי המדריך סיפק מענה לכל השאלות שעלו לך בקשר לשירות! עכשיו כל מה שנותר הוא לבחור את השירות המועדף עליך וליהנות מאינטרנט בטוח וטוב יותר.

אילו ספקי VPN נותנים את השירות הטוב ביותר?

אנו מזמינים אותך לעיין בארבעת הספקים הטובים  ביותר שיצא לנו לנסות, עם מחירים אטרקטיביים, מגוון שרתים יציבים ומאפיינים מיוחדים:

על מנת ליהנות מהמחירים הטובים ביותר עבור שירותי ה-VPN הטובים ביותר הזמינים ניתן לעיין ברשימת המבצעים המשתלמים ביותר שזמינים עבורך ממש עכשיו! ניתן לחזור תמיד ולהתעדכן במבצעים השווים והעדכניים ביותר בתחום שירותי ה-VPN.