אחד הנגנים הפופולריים ביותר בעולם, ה-Video Lan Client, או בשמו המוכר יותר – VLC, הגיע למכשירים החכמים עוד ב-2011, זאת לצד גרסאות למחשבים השולחניים, Mac ולינוקס. כעת, ואולי אפשר לומר סוף סוף, צוות הפיתוח של הנגן בקוד הפתוח משחרר את גרסה רשמית ויוצא מבטא.

VLC 1.0 היא הגרסה היציבה ראשונה והרשמית לנגן, ומלבד תיקוני באגים שונים הגרסה מוסיפה גם מספר פונקציות חדשות. בראש ובראשונה, VLC תומכת כעת באופן רשמי בכרומקאסט (Chromecast), מזרים המדיה של גוגל המתחבר לטלוויזיה, כך שמעתה יהיה ניתן להזרים וידאו המנוגן במכשיר החכם ישירות לטלוויזיה דרך אפליקציית ה-VLC לאנדרואיד.

בנוסף, מבטיחים כי הגרס ההחדשה תספק ביצועים טובים יותר, זאת למכשירים החל מגרסה 4.3 ומעלה, תמיכה טובה יותר בכתוביות וקידוד מהיר של קבצים, זאת לצד התאמה למערכת ה-Android 5.0.

הגרסה החדשה זמינה כבר כעת להורדה דרך חנות ה-Google Play ומתאימה לכל מכשיר אנדרואיד מגרסה 2.1 ומעלה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.