ויו-סוניק (ViewSonic) היא חברה שידועה בעיקר בגין מסכי המחשב שהיא מייצרת מזה שנים רבות ונחשבים לאיכותיים בדרך כלל, וכן גם בזכות הפעילות שלה בשוק המקרנים. אבל מתברר שלחברה פתאום יש גם כיוונים אחרים, והיא הכריזה על מחשב נייח זעיר מבוסס Chrome OS של גוגל (Google) שעונה לשם NMP660 – מחשב כרומבוקס (Chromebox) חדש.

NMP660 הוא מחשב ריבועי בגודל של 160×160 מ"מ ובגובה של 50 מ"מ המבוסס על מעבד סלרון של אינטל (Intel), מהדור השמיני של מעבדי ה-Core של החברה. מדובר ב-Celeron 3865U שהינו מעבד כפול ליבות, ללא תמיכה בנימי עבודה, במהירות של 1.8 גיגה-הרץ ובצריכת כוח של 15 וואט שניתנת להורדה גם עד 10 וואט בתרחישים מוגדרים. השבב הגרפי הוא HD 610 כחלק מהמעבד.

ויוסוניק מגדירה את המחשב כסוג של מזרימדיה – אולי כדי לעודד רכישה של מסך יחד איתו – והיא מציעה אותו עם 4 גיגה-ביט זיכרון RAM מסוג DDR4 ועם 32 גיגה-בייט זיכרון אחסון בסגנון SSD. המחשב תומך ב-WiFi 802.11ac, בללוטות' 4.2 ויש לו גם חיבור לרשת מקומית. החיבורים כוללים 3 יציאות USB 2.0, יחד עם 2 יציאות USB 3.0 וכן יציאת USB 3.1 בתצורת Type-C. יש גם חיבור HDMI וחיבור אוזניות תקני בגודל 3.5 מ"מ.

הכרומבוקס החדש הזה של ViewSonic יהיה זמין החל מהחודש הבא תמורת 349 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.