ורילי (Verily), אחת מחברות הבת של לאלפבית (Alphabet) שבין היתר גם גוגל (Google) נמצאת תחתיה, הכריזה על שעון חכם אשר נקרא Study Watch. כשמו כן הוא "שעון מחקר"- כך גם תכונותיו אינן עומדות בקנה אחד עם שעונים חכמים אחרים, שכן הוא משמש לשם מחקר בנושאי בריאות.

Study Watch אינו מיועד להתחבר לטלפון החכם או לקבל שיחות והתראות והוא אפילו אינו מריץ את מערכת Android Wear. הדמיון בינו לשעונים חכמים אחרים הוא בעיקר בעיצוב, אשר מציג מסגרת מעגלית עם שלושה לחצני ניווט בצידה, כאשר המסך הוא בטכנולוגיית הדיו האלקטרוני (e-ink) המאפשרת הצגת תוכן תוך חיסכון בחשמל ובכך גם מאפשר שימוש עד ל-7 ימים.

אז מהן הפעולות אותן מסוגל לבצע ה-Study Watch? כשם העובדה שזהו שעון למטרות רפואיות כך גם תכונותיו נוגעות להיבט זה: "השעון מצויד בחיישנים פיזיולוגיים וסביבתיים שמסוגלים למדוד אותות רלוונטים למחקרים בנושאים כמו כלי דם ולב, הפרעות תנועה ועוד", כך נכתב בהודעה של ורילי.

חיישן למדידת דופק המובנה מסוגל לזהות מקרים פוטנציאליים לבעיות לב בעזרת תיעוד הפעילות החשמלית (א.ק.ג), כמו גם חיישנים פיזיולוגיים, תנועה, וסביבה אשר אוגרים את הנתונים ובחברה אומרים כי זהו רק חלק קטן ממערכת שלמה של חיישנים שנועדו לספק מידע על בריאותו של הלובש. הזיכרון הפנימי גדול במיוחד והוא מסוגל לשמור את הנתונים לאורך תקופה ארוכה מבלי הצורך בסנכרון, כאשר כל הנתונים מגובים לענן בצורה מאובטחת.

ורילי אומרים כי ב-Study Watch מותקן שבב שתואר כ"חזק במיוחד" והוא יאפשר הצגת מידע מדויק בזמן אמת. תכונה מעניינת נוספת היא היותו מותאם לקבלת עדכונים דרך האוויר בעתיד ומכאן גם קבלת שדרוגים באשר ליכולתו. לבסוף הוא גם משמר מעט מתכונות השעון הסטנדרטי עם הצגה של השעה והתאריך בתצוגה הדולקת תמיד.

קרא עוד:  עוד לפני ההשקה הגלובלית: עוד עדכון גדול ל-Mi Watch

על פי ההודעה הרשמית של ורילי, השעון Study Watch אינו צפוי לצאת למכירה וכרגע ישמש למטרות מחקר בלבד כאשר השאיפה היא לשלב אותו במגוון רחב של יישומים בריאותיים. לא זו בלבד, אלא הוא גם מהווה בסיס לפרויקט הבא של החברה שנקרא Baseline ומטרתו לעקוב אחר 10 אלף משתתפים במשך 5 שנים ובכך ליצור מאגר נתונים שיוכל לסייע בהבנה של מחלות ובאופן הבנת תהליך ההבראה.