וואלב (Valve) הסירה כמעט 200 משחקים מחנות הרשת Steam כחלק ממה שנראה כמחיקת המשחקים הגדולה ביותר ביום אחד בהיסטוריה של החנות.

משחקי Silicon Echo משתמשים בנכסים שנמצאים כבר במנוע Unity כדי לשחרר משחקים מהר יותר ובפחות כסף. Valve התייחסה בעבר למשחקים כאלה כמשחקים מזויפים. חלק מהמשחקים נמכרו על ידי חברה מקושרת בשם Zonitron Productions, בין יולי ואוגוסט החברה שחררה 86 משחקים לסטים. מדובר ב-10 אחוז מכלל המשחקים שיצאו לסטים באותם חודשים ורבים מהמשחקים היו זמינים בחינם או כחלק מחבילות מוזלות וחלק מהמשחקים בתשלום.

הבעיה החמורה היא כאשר משתמשים היו משחקים במשחקים של Silicon Echo כדי לקבל את קלפי המשחק הדיגיטליים של סטים ולמכור אותם בשוק האפור. קלפי המסחר אומנם לא שווים הרבה אבל עם מספיק מכירות המפתחים מקבלים חלק נאה.

במאי האחרון Valve דיברה על הצעדים שהיא נוקטת על מנת לצמצם את התמריץ הכלכלי של שחרור משחקים מזויפים, אך זה לא מדע מדויק אבל תופעות רעות תמיד מוצאות דרך לעקוף את המערכת. בהצהרה לאתר Polygon אישרה Valve את הסרת המשחקים וסיפרה על כך שקיים צוות במשרה מלאה שאחראי לטיהורים מסוג זה. "החשבונות האלו יצרו המון דיווחים ותסכולים מצד לקוחות ומפתחים אחרים, התברר שכל החשבונות היו אותו אדם שפעל תחת מספר משתמשים שונים" כך אמרה החברה.

Valve הוסיפה "הפעולות שבוצעו על ידי אותו אדם השפיעו לרעה על הפונקציונליות של החנות והכלים שלנו. לדוגמא, אותו אחד שלח מוצרים שכמעט זהים אחד לשני בכמות מאסיבית בסטים שהקשו על שחקנים למצוא משחקים כיפיים שהם מתעניינים בהם בחנות. המפתח גם השתמש לרעה במפתחות המשחקים והציג אותם בצורה לא נכונה בחנות של סטים".

זו הסיבה ש-Valve הסירה את כל המשחקים האלה וסיימה את הקשר העסקי עם הגורמים המעורבים. Valve סיימה את דבריה באמירה כי יצור של משחקים משובטים ומניפולציה על החנות שלה זה לא משהו שהיא תסבול וכי העדיפות שלה היא לעזור לשחקנים למצוא משחקים שהם ייהנו לשחק.

פורסם לראשונה באתר Vgames