מי שעוקב אחר תחום הסלולר יעיד כנראה שהתחום הולך ומתפתח ושהטלפונים החכמים של היום הם לא המכשירים החכמים של פעם. האמת, גם אנחנו, בני האדם לא כפי שהיינו פעם. הראייה נחלשת עם השנים, השמיעה לא כפי שהיתה פעם וגם מיומנויות ההפעלה של מכשירים חכמים לעיתים צריכה חידוד. וכשטלפונים חכמים נמצאים בכיסם של מבוגרים רבים כדאי ללמוד כמה טיפים שיסייעו להם בתפעול השוטף של הטלפון שלהם.

תנו לסירי לעבוד בשבילכם

אם בחיי היום-יום נזקקים מבוגרים לסיוע של מטפלים, בתחום הטלפונים החכמים אפשר למצוא את הסייעות הוירטואליות. לא, הן לא מסוגלות לסייע למבוגר במקלחת או להאכיל אותו, אך באמצעות פקודות קוליות בלבד, בשפה טבעית, הן תוכלנה לפתוח אפליקציות, לחייג לאנשי קשר, לכתוב הודעות ואפילו לארח חברה כשהמבוגר יחליט לשאול אותן שאלות שונות ואלה תספקנה תשובות משעשעות.

סירי (Siri) היא הסייעת הווירטואלית במכשירי אפל. היא תומכת בעברית ואם התכונה מאופשרת דרך הגדרות המכשיר ניתן להפעיל אותה באמצעות לחיצה ארוכה על הלחצן המרכזי. יצרניות נוספות וגם גוגל מציעות סייעות וירטואליות משלהן, אך כדי לפנות לקהל הישראלי עוד צפויה עבודה רבה.

מישהו יכול להגדיל את הטקסט?

במרבית המכשירים, לא רק שתוכלו להגדיל באופן קבוע את הגופן, תוכלו גם לשנות את הניגודיות שלו על פני הרקע. מבוגרים רבים שראייתם כבר אינה חדה כמו פעם, יוכלו למצוא בתכונה הזו הקלה משמעותית בתפעול השוטף של הטלפון החכם. במכשירי אפל הקישו: הגדרות > כללי > נגישות > מלל גדול יותר. בסמסונג: הגדרות > נגישות > ראייה > הגדלת מסך וגופן.

קרא עוד:  גוגל: מכשירי אנדרואיד יהפכו למסכים חכמים בזמן טעינה

הופכים את מסך הבית לנגיש יותר

מסך הבית, המסך הראשי של הטלפון החכם, הוא לעיתים אחד המסכים היחידים בהם ישתמשו המבוגרים. שאר התפריטים ותתי התפריטים עלולים להיות מסובכים עבורם ועל כן כדאי להפוך את מסך הבית לפשוט יותר ועם כמה שיותר קיצורי דרך. למשל, כפתור חיוג מהיר לאחד מבני המשפחה וסמלים מוגדלים. זוהי תכונה נפוצה במכשירי אנדרואיד. בסמסונג גלקסי S7, למשל, תוכלו לעשות זאת באמצעות הגדרות > תצוגה > מצב קל.

הופכים את האייפון לזכוכית מגדלת

מבוגרים רבים נעזרים בזכוכית מגדלת כדי לקרוא את הגופנים הקטנים שבספר או בעיתון. גם מצלמת האייפון יכולה לשמש כזכוכית מגדלת. יש צורך להפעיל באופן חד-פעמי את התכונה על ידי כניסה להגדרות > כללי > נגישות > זכוכית מגדלת > הפעלת המתג העליון. לאחר מכן, בכל פעם שלוחצים לחיצה משולשת על לחצן הבית יגדיל האייפון את התמונה המצולמת דרך המצלמה.

תפעול ביד אחת

בעלי מכשירי הסלולר חלוקים בדעתם מה נוח יותר: מכשיר עם תצוגה גדולה, מפורטת ורחבה או מכשיר קטן וקומפקטי. מה שבטוח הוא שבעלי המכשירים עם התצוגות הגדולות מתקשים להפעילם ביד-אחת ולהגיע עם היד לקצוות המרוחקים של המסך. עבור המתקשים ישנו מצב בו התצוגה הופכת לקטנה יותר משטחו הפיזי של המסך. בסמסונג, לדוגמה, תוכלו להפעיל זאת באמצעות הגדרות > תכונות מתקדמות > מצב תפעול ביד אחת.

קרא עוד:  סמסונג רשמה פטנט על מצלמה לתנאי חשכה עבור ה-Galaxy S11

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.