למרות שקשה לומר שה-USB בדורו השלישי הפך לתקן ה-USB השכיח מכולם, מצד שני גם אי אפשר לומר כבר שהוא נדיר. נכון שרוב המחשבים והטאבלטים מגיעים כיום לשוק שרק חלק מחיבורי ה-USB שבהם הם מהדור השלישי, ורובם מהדור השני, אבל כמעט כולנו כבר יודעים שחיבור USB עם לשונית כחולה בפנים זה USB 3.0. חלק גדל מאיתנו גם יודעים שהבדל מהירות העברת הנתונים בין הדור השני לשלישי, כזה מכונה High Speed וזה מכונה SuperSpeed, עומד בערך על מכפיל 10: מול ה-480 מגה-ביט/לשנייה של דור 2 עומדים להם כמעט 5 ג'יגה-ביט בדור 3.

אז זהו, שעכשיו יש תקן USB מעודכן שמאפיל אפילו על הדור השלישי הראשוני עצמו, וזה העדכון של התקן ל-3.1, עדכון שמתבסס על קידוד נתונים יעיל יותר, ועדכון שמספיק כדי להקפיץ את מהירות העברת הנתונים התאורטית באמצעות חיבור USB מ-5 ג'יגה-ביט/לשנייה ל-10 ג'יגה-ביט/לשנייה. כן, הכפלה. רוב חלקי התקן, כפי שניתן להבין, נותרו על כנם, אבל השיפורים באלגוריתם של העברת המידע הספיקו כדי להביא את השיפור המשמעותי הזה.

וכן, נכון, ה-Thunderbolt של אינטל (Intel) כבר ברגע השקתו תמך ב-10 ג'יגה-ביט/לשנייה, והדור השני שלו שאמור להיות מושק לקראת סוף השנה כבר אמור לתמוך בקצב של 20 ג'יגה-ביט/לשנייה, אבל התקן של אינטל לא ממש מתצליח לתפוס נתח שוק מעבר למחשבי המקינטוש של אפל (Apple).

אז מתי נראה בשוק חיבור USB 3.1, או חיבורי +SuperSpeed? תקן 3.0 הוצג ב-2008 ורק בשנה שעברה הוא התחיל לתפוס חלק משמעותי בשוק ההתקנים שמבוססים על חיבור USB. מכיוון שכך, תרשו לנו להעריך שאנו נמתין כשלוש שנים נוספות, פחות או יותר, עד שנראה בשוק כמות משמעותית של מכשירים וחיבורים בתקן 3.1.

 פורסם לראשונה באתר THspot.co.il

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.