מותג הרמקולים יולטימייט אירז (Ultimate Ears) של לוג'יטק (Logitech) השיק לאחרונה את הדור השני של הרמקול הנייד Wonderboom. מדובר על פני ברמקול מסקרן מכיוון שהוא מציע עיצוב עגלגל דמוי כדור שעטוף בבד שמציג כפתורי שליטה גדולים והוא כזה שעמיד למים, מהסוג שצף ולא טובע. אז קפצנו לבריכה ובדקנו אילו שיפורים מציע הדגם החדש והאם הוא באמת עדיף לעומת האחר הבכור המשפחה.

מבט מסביב

כשהוצאנו את Wonderboom 2 לראשונה מהקופסה היינו בטוחים שמדובר בכלל בדור הקודם. רק אחרי שהעמדנו את שני הרמקולים זה לצד זה הצלחנו להבחין בהבדלים. קודם כל, Wonderboom 2 גדול יותר מקודמו. כמוהו הוא מחופה בבד אך יש לו שני גוונים, והרצועה בחלק העליון רחבה וגמישה יותר כך שניתן לתלות אותו בקלות רבה יותר על מתלים, בעיקר אלה שרחבים יותר מקוטר הרצועה. הכפתור הרב שימושי לניגון, הפסקה והעברה קדימה של שיר הוחלף וכעת במקום עיצוב בצורת הלוגו של החברה יש כפתור עגול עם שטח לחיצה גדול יותר, והשימוש ב-Wonderboom 2 בזכות אלמנט זה נוח יותר.

כפתורי הצימוד וההפעלה לא שונו כלל וכפתורי השליטה בשמע +/- עבים מעט יותר, אך השינוי קטן מידי מכדי להשפיע על נוחות הלחיצה. UE הוסיפה כפתור נוסף בתחתית Wonderboom 2 שמטרתו להגביר את עוצמת השמע למקסימום כאשר נמצאים בחוץ.

מיקום שקע הטעינה וכיסוי הגומי שלו נשארו באותו מקום, אך בניגוד לדגם הקודם, כאן יש סימון המתריע כי השקע אינו מוגן למים. השקע עצמו נותר microUSB, דבר שקצת מפריע לדעתנו וגורם לכך שי שצורך ויגרום לנו להשתמש בעוד כבל במקום כבל ה-USB-C שכבר אפשר לומר שהפך לסטנדרט ב-2019.

ביצועים

נתחיל עם החדשות הטובות: Wonderboom 2 מפיק שמע איכותי יותר מהדור הקודם עם צליל נקי וצליל נמוך (בס) מעט משופר. בעצם היותו עגול הוא מאפשר ליהנות מאותה איכות מוזיקה ולא משנה באיזה זווית עומדים מולו. החדשות הפחות טובות, שעדיין החוסר בצליל נמוך חזק ומורגש יותר, כך שבגזרה הזו אין שינוי בהשוואה לדור הקודם.

כפי שצוין לעיל מצויד הרמקול בכפתור הגברה מיוחד שממוקם בחלק התחתון שלו, ומטרתו להגביר את עוצמת השמע כאשר נמצאים בחוץ. העוצמה בהחלט גבוהה יותר אך נהנו יותר כאשר עוצמת הקול של הרמקול עמדה על כ-70% מעוצמת השמע המרבית אז הוא סיפק צלילים מודגשים ונקיים יותר. בעוצמה נמוכה ההגברה לא מורגשת ובעוצמה מקסימלית הצלילים קצת צורמים, כך שמצב זה מתאים בעיקר כשנמצאים במקום רועש ופתוח כמו חוף הים.

עם הדגם הקודם ניתן היה לצמד רמקול אלחוטי נוסף כדי להגביר את עוצמת השמע. הפעם הצימוד טוב אף יותר שופר ומאפשר לשמוע סטראו אמיתי בעת שמצמדים רמקול נוסף מאותו דגם. זהו שיפור נוסף המשדרג מאוד את חוויית השמע.

שיפור נוסף ב-Wonderboom 2 הוא עמידות לאבק, יחד עם עמידות למים בתקן IP67, זאת בהשוואה לתקן IPX7 בדגם הקודם. זה אומר שהרמקול הנייד יכול לשהות מתחת למים בעומק של עד מטר יחיד למשך חצי שעה, למרות שצריך להתאמץ מאוד שמצב זה יקרה מאחר ויכולות הציפה על המים נשמרו גם מהדגם הקודם. ב-UE טוענים שהרמקול עמיד לנפילות מגובה מטר וחצי, ובמהלך הבדיקות שלנו הוא אכן נפל מספר פעמים ללא נזק חיצוני או פגיעה באיכות השמע.

Wonderboom 2 גם זכה לשיפור בחיי הסוללה. לפי החברה הוא אמור להספיק ל-13 שעות שימוש לכל היותר, זאת לעומת עשר שעות שימוש בקודמו. בבדיקה שלנו הסוללה הספיקה למעט יותר מ-11 שעות, כאשר השתמשנו ברמקול בעוצמות שונות, ובין היתר גם בכפתור ההגברה הייעודי. כדי להטעין את הסוללה במלואה יש צורך במעט יותר משעתיים וחצי בעזרת כבל USB המצורף בערכה.

פרט אחד שהרגשנו שממש חסר לנו הוא מיקרופון. למרות כי הוא אינו מוצר המיועד לשיחות קוליות, היה נחמד אם היה אפשר להשתמש בו גם לצורך פקודות קוליות דרך המסייעת הקולית. אפשרות חשובה כשנמצאים במים ואין אפשרות לגעת בטלפון הסלולרי.

השורה התחתונה

Wonderboom 2 מתאים למי שמחפש רמקול קטן, מעוצב ועוצמתי, כזה שאפשר לקחת לבריכה מבלי לדאוג שיתקלקל או חלילה ישקע במים. מצד אחד הוא מציע שיפורים לדגם הקודם כדוגמת חיי סוללה ארוכים יותר, עמידות למים ואבק וכפתור ייעודי להגברת השמע בחוץ. אך מצד שני הוא כמעט ולא מציע באיכות השמע וחיבור הטעינה נותר מיושן.

Wonderboom 2 נמכר במחיר של 450 שקלים עם אחריות לשנתיים, בדומה למחירו של הדור הראשון.