המשימה של אובנטו (Ubuntu) היא להגיע ל-200 מליון משתמשים עד 2015. כך אמר מרק שאתלוורת', המיליונר שעומד מאחורי הפצת הלינוקס הפופולארית בפתיחת כנס המפתחים החצי שנתי של אובונטו שיצא אתמול לדרך בבודפשט הונגריה. "אנחנו יכולים להשיג זאת רק אם נבין שאנחנו לא משחקים עבור לבבותיהם ונפשותיהם של המפתחים אלא אנחנו משחקים משחק בו המטרה שלנו היא להשיג את הלבבות והנפשות של העולם", הוא אמר. "כדי להשיג זאת אנחנו נצטרך לשחק לפי מערך כלים וחוקים חדש. זה לא אומר שאנחנו נוטשים או משנים את שיתוף הפעולה עם הקהילה, אבל זה אומר שצריך להתמקד עוד יותר במשתמשים, בצרכנים".

כנס המשתמשים נערך כסיכום להשקה של גרסה 11.04 של מערכת ההפעלה מבוססת הלינוקס (שאת הסקירה עליה תמצאו כאן) ותחילת העבודה המקובצת על הדברים שאמורים להופיע בגרסה הבאה שלה , 11.10, באוקטובר השנה.

יש לציין שלפי נתונים לא רשמיים מוערך כיום מספר המשתמשים באובונטו, סגרסה הצרכנית שלה, בכ-12 מליון במספר, כך שבארבע השנים הקרובות מצפה לשאתלוורת' ושאר חבריו עבודה קשה מאוד.

שאתלוורת' התייחס כמובן בתחילת דבריו גם לגרסה ששוחררה בסוף אפריל, Natty Narwhal "קודם כל אני חושב שמגיעות מחיאות כפיים סוערות ל-Natty, ולמה שהשגנו אתה. יותר מכל אחד אחר אני חושב שאני מודע לכך עד כמה גרסה זו הייתה מאתגרת בשבילנו, ומכמה סיבות", הוא אמר, והתייחס כמובן גם למעבר בשימוש ב-Unity כממשק משתמש. "מעברים הם קשים ואנחנו באמצע מעבר וזה סביר בהחלט שיהיו שאלות מאתגרת לגבי כמה מהדברים שנעשו ב-Natty".

קרא עוד:  מעכשיו Google Go זמינה לכל משתמשי אנדרואיד באשר הם

את הידיעה המלאה באתר הקובץ, קראו כאן.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.