אפליקציית הנסיעות אובר (Uber) חוללה מהפכה, לפחות בארה"ב, בתחום הנסיעות הציבוריות, כאשר אפשרה למעשה לכל אדם שהוא עם רישיון להפוך לנהג מונית ולהשכיר את שירותיו לציבור הרחב. כעת היא מקווה לחולל מהפכה  – בתחום משלוחי המזון, ארה"ב תחילה.

החברה תשיק בעוד כחודשיים ב-9 ערים ברחבי ארה"ב שירות בשם UberEats, אשר מציע למשתמשים אפליקציה ייעודית במיוחד עבור הזמנת אוכל הביתה במשלוח. אלא שהמשלוח לא יישלח על ידי המסעדה עצמה באמצעות שליח, אלא על ידי נהג אובר שיאסוף את המזון ויביא אותו עד דלת ביתכם. מדובר כמובן בפתרון נוח למדי עבור מסעדות שלא מציעות שירות משלוחים כמו למשל דוכני מזון מהיר, או עבור הזמנות בודדות שלא עומדות בסכום המינימום הנקבע למשלוחים על ידי המסעדה.

השירות יושק בתחילה רק בערים גדולות, ביניהן ניו יורק, לוס אנג'לס, שיקגו ואוסטין, ובעתיד יתרחב. הוא יהיה כאמור מבוסס על רשת הנהגים הקיימת של אובר, אם כי טרם ידוע מה יהיה מחירו ועד כמה הוא יהיה משתלם יותר ממשלוחים רגילים. אפליקציית UberEats תהיה זמינה להורדה באפסטור ובגוגל פליי החל סוף חודש מרץ.

מי שכבר מיישמת פתרון דומה היא אפליקציית Gett (גט טקסי), שכזכור החלה להציע שירותים דומים בישראל בשנה שעברה ומציעה הזמנת מזון מהיר, מוצרי מכולת, שקולת, שירותי ניקיון ועוד ישירות דרך האלפליקציה.