כ-48 שעות לפני שריקת הפתיחה של מה שאמור להיות ההצגה הגדולה ביותר של אפל בכל הזמנים, דלפו לרשת תמונה וסרטון קצר בו נראה ה-iPhone הבא כאשר הוא דלוק ועובד.

עד כמה נאלצו החובבים להסתפק בתמונות דמה (Mockup) שאינן ברורות ואינן מבשרות מאומה, אך הפעם ייתכן בהחלט וזהו הדבר האמיתי. הפצת הסרטון בוצעה דרך הרשת החברתית הסינית הענקית Weibo, וזו לא הפעם שהדלפות מעין אלו עוברות דרכה. אומנם חלקן הופרכו בעבר, אך לרוב ההדלפות התגלו כאמינות.

בסרטון הקצרצר בן ה-22 שניות שדלף, ניתן לראות מספר עדויות מוצקות לכך שזהו אכן המכשיר המדובר, שיוצג ביום שלישי הקרוב. ראשית, ניתן לראות על פי התמונות את הבדלי הגודל המהותיים בין שני המכשירים כשהם דלוקים, כמו גם ניתן לזהות בבירור את מערכת ההפעלה iOS8 החדשה שעתידה להשתחרר סמוך למועד השקתו של ה-iPhone הבא או מספר ימים לאחר מכן. בנוסף, ניתן לראות כיצד המשתמש פותח את המכשיר בעזרת חיישן טביעת האצבע הממוקם בכפתור הבית. חשוב לציין כי זהו הסרטון הראשון בו נראה iPhone עובד, ולא דגם חסר תכלית שלא ברור מה מקורו.


ראייה נוספת לכך שמרמזת על כך שמדובר בדבר האמיתי ניתן לראות דווקא הצלמית של האפליקציה Passbook, אותה אפל הוסיפה כחלק מובנה במערכת ההפעלה השביעית אשתקד. בעוד באפליקציה כיום, המאפשרת למשתמש לרכז במקום אחד כרטיסי טיסה וקופונים למיניהם, יש רק שלוש תוויות, הרי שזו המוצגת בתמונת המכשיר הבא כביכול, מכילה ארבע תוויות – מה שמרמז אולי על כניסתה של אפל למערכת תשלומים ניידת שתשולב יחד עם האפליקציה.

קרא עוד:  סקירה: LG G8S ThinQ - המחיר אטרקטיבי, אבל מעט מאחר את הרכבת

עדות נוספת ניתן למצוא בתמונה מתוך הגדרות המכשיר. בעוד גרסת הבטה החמישית של מערכת ההפעלה הבאה מבוססת על Build מספר 12A345d, מספר ה-Build של הגרסה הנראית בסרטון שונה, מה שמעיד על כך כי ייתכן ומדובר בגרסת ה-GM, שהיא הגרסה האחרונה למפתחים בטרם תשוחרר לציבור הרחב.

האירוע ביום שלישי בו תציג אפל את מכשיר ה-iPhone הבא, מסתמן כאירוע הגדול של כל הזמנים מאז השקת המכשיר הראשון. בנוסף לשני מכשירי iPhone בגדלים שונים, צפויה החברה להכריז על כניסתה לתחום הלביש, ואולי, בנוסף, תציג מספר דגמים חדשים למחשבי ה-Macbook PRo ומחשבי ה-Mac Mini.