טוויטר

הרשת החברתית טוויטר (Twitter) החליטה לפעול בתקיפות רבה יותר בנושאי שיימינג ובריונות ברשת. המטרה המוצהרת של הרשת היא הטענה שכך היא תצליח לשפר את חווית המשתמש. החברה הודיעה על אפשרויות חדשות להגברת הפרטיות, שכוללות מעבר לחסימת משתמשים גם חסימת התראות ומילות מפתח.

בטוויטר מכנים את האפשרות הזו בשם 'השתקה' (Mute). עד כה היא הייתה זמינה למשתמשים שהיו מעוניינים לחסום חשבונות של משתמשים אחרים שהם אינם מעוניינים להיחשף לתכנים שלהם. כעת, כאמור, אפשר לחסום גם התראות שקשורות למשתמשים מסוימים, כמו גם מילות מפתח, ביטויים ואפילו שיחות שלמות. "שמענו שרבים מכם ביקשו את זה", נכתב באתר החברה, "ואנחנו מקשיבים לכם כדי להמשיך ולהשתפר".

מעבר לזה משנה טוויטר את הדרך בה היא מתמודדת עם חשבונות שדווחו כפוגעניים. "אנחנו מעניקים לכם דרך ישירה יותר לדווח על התנהגות חריגה, בין אם כלפיכם או כלפי אחרים, ואנחנו נשפר את היכולת שלנו לעבד את הדיווחים שלכם ולסייע לאדם שחווה התעללות", הודיעה החברה.

בטוויטר טוענים כי הם הכשירו מחדש את צוות העובדים שלהם על המדיניות של החברה והדרכים להתמודד עם דיווחים על התנהגות פוגענית, כמו גם את המנגנונים הפנימיים שמזהים אותה.

העדכון צפוי לזרום למשתמשים במהלך הימים הקרובים, באתר ובאפליקציות הרשמיות.