מינג-צ׳י קואו (Ming-Chi Kuo), אנליסט מוכר של נבואות מדויקות על מוצריה של אפל (Apple), פרסם עדכון הנוגע לתכונה שרבים סברו כי ירדה לחלוטין משולחן השרטוט: סורק טביעות אצבע המוטמע בתוך מסך ה-iPhone. לטענת מינג, הויתור על סורק טביעות האצבע (TouchID) ממכשיריה לטובת מערכת זיהוי פנים מתוחכמת בדגמי iPhone האחרונים, אין משמעו שאפל ויתרה לחלוטין על הרעיון לשילוב סורק ביומטרי בתוך המסך.

במקום זאת, נראה כי אפל פשוט החליטה לדחות את המועד בו תשלב את הטכנולוגיה במכשיריה, עד לדגמי האייפון שייצאו בשנת 2021. מדוע אפל תשיק רק במועד זה מכשירים בעלי סורק מוטמע בתצוגה, בעוד שיצרניות אחרות כבר הציבו מכשירים כאלה זה מכבר על המדפים? החברה מעוניינת לייצר רכיב דק במיוחד, חסכוני באנרגיה, שיהיה מסוגל לזהות את האצבע על פני כל שטח המסך (או לפחות שטח גדול מתוכו).

פיתוחו של רכיב כזה יארך עוד 12 עד 18 חודשים, כך שכאמור בוודאי לא יהיה מוכן בזמן להשקת ה-iPhone 11, וגם לא לדגם האייפון של שנת 2020, אלא רק בשנה שאחריה. מינג-צ׳י סבור, אגב, כי סורק טביעות האצבע המובנה לא יחליף את מערכת Face ID, ושתי מערכות ההגנה הביומטריות ישולבו במכשירי האייפון במקביל. המשתמשים יוכלו לבחור האם להשתמש באחת מהן או בשתיהן גם יחד.