טושיבה (Toshiba) הציגה בתערוכת IFA 2013 את הטאבלט הראשון שמבוסס על חלונות 8.1, מערכת ההפעלה המעודכנת של מיקרוסופט (Microsoft). המכשיר אמנם הוצג עכשיו בתערוכה, אך יושק רק במהלך נובמבר לאחר ההשקה הרשמית של העדכון לחלונות.

הטאבלט, שמכונה Encore, מתהדר במסך 8 אינץ' עם רזולוציה בינונית של 1,280×800 פיקסלים. הוא יהיה מבוסס על אחד ממעבדי ה-Bay TRail, מעבדי האטום (Atom) מרובעי הליבה החדשים שעליהם תכריז אינטל (Intel) השבוע בכנס ה-IDF שלה, ויגיע כברירת מחדל עם 2 ג'יגה-בייט זיכרון RAM ועם 32 ג'יגה-בייט זיכרון אחסון פנימי (שכמובן ניתנים להרחבה באמצעות כרטיס micsroSD, כרגיל).

המצלמה האחורית הינה מצלמת 8 מגה-פיקסלים, ואילו הקדמית תציע 2 מגה-פיקסלים לצד שני מיקרופונים לצורך הפעלת מנגנון ביטול רעשים שאמור לסייע בשיחות שמבצעים עם המכשיר, באמצעות סקייפ (Skype) כמובן. המכשיר גם יהיה מצויד בשני רמקולים.

encore2

ה-Encore הוצג ב-IFA 2013, אך חלק מהפרטים עדיין לא פורסמו.

מבחינת קישוריות יתמוך ה-Encore ב-WiFi בתקן 802.11a/b/g/n והוא יהיה מצויד בחיבור MicroHDMI ו-microUSB 2.0. מבחינת מידות ניתן לדעת שעוביו יהיה 10.68 מ"מ, ומשקלו 479 גרם.

עד ליציאתו של המכשיר יהיו כנראה עוד טאבלטים שיציעו את מערכת ההפעלה המעודכנת של בעלת הבית החדשה של חטיבת הטלפונים של נוקיה (Nokia), ולכן ייתכן שגם המחיר שנקבע בינתיים למכשיר, 329 דולרים, ירד עד ההשקה בפועל של הטאבלט.

פורסם לראשונה בערוץ תערוכת IFA 2013 באתר החומרה THspot