טושיבה הכריזה על סדרה חדשה של כונני אחסון בעלי נפח גדול במיוחד. הכונן הבולט בסדרה החדשה, שמכונה MG07ACA, מציע נפח של לא פחות מ-14 טרה-בייט. לדברי החברה מדובר בכונן הראשו מסוגו בעולם, והוא מיועד לשימוש ארגוני במהותו, ובעיקר עבור ספקי פתרונות לאחסון מבוסס מחשוב ענן.

ה-14TB של הכונן החדש פרוסים לאורך 9 דיסקים ששמורים בתוך מארז חתום שמכיל הליום כדי להפחית את החיכוך וכן להקטין את החום הנוצר בעת הסיבוב המהיר של דיסקים בקרבה כל כך גדולה זה לזה. הכונן הוא בגודל 3.5 אינץ', ומדובר בכונן מגנטי בסגנון המכני 'הקלאסי', עם דיסקים שמסתובבים במהירות של 7,200 סל"ד ועם ממשק SATA III. החבר הנוסף בסדרה, נכון לעכשיו, הוא כונן בנפח 12 טרה-בייט שפרוסים על פני 8 דיסקים.

לפי החברה היעילות של הכוננים החדשים, במבחן צריכת האנרגיה לג'יגה-בייט (W/GB), שופרה בכ-50% לעומת הדור הקודם של הכוננים בסדרה הזו.

"העלנו את הרף עם סדרת ה-MG07ACA. השימוש בתכנון חדשני מאפשר לנו להמשיך ולשפר את התועלת שיכולים להציע כונני אחסון בנפח גבוה עבור חתך הלקוחות הרחב שלנו", אמר אקיטושי אייואטה, סגן נשיא בחטיבת מוצרי האחסון של טושיבה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.