האם חשבתם לעצמכם כמה שמות משתמש וסיסמאות עלינו לזכור בעידן שכל שירות מקוון דורש פרטי הזדהות שכאלה? עשרות, אם לא מאות, שמות משתמש וסיסמאות רשומים תחת שמנו באתרים רבים בתקווה שבעת ההזדהות באתר אנו נזכור אותם ובפעמים רבות אנו פשוט מסתמכים על המנגנון לשחזור סיסמה.

ואפשר גם אחרת: בחנויות האפליקציות קיימים מנהלי סיסמאות – אפליקציות שזוכרות עבורנו את כל זה וגם ממלאות עבורנו את הטפסים באופן אוטומטי היישר בדפדפן. אנחנו בחרנו את האפליקציות הפופולריות והוותיקות בתחום. האם בכל זאת בטוח לשים את כל הביצים בסל אחד? זה כבר נתון לשיקולכם.

1Password

העיקרון העומד בבסיס מנהלי הסיסמאות הוא דומה: אלה שומרים בעבורכם את הסיסמאות לשלל האתרים והשירותים שאליהם נרשמתם ובלחיצת כפתור מכניסים אתכם לשם. כך הוא גם 1Password שהסיסמא היחידה שיש לזכור, היא סיסמת הכניסה לשירות, וכן ניתן להגדיר פתיחה שלו באמצעות טביעת אצבע או FaceID.

להורדת 1Password: אנדרואיד | iOS | אתר

LastPass

גם מנהל הסיסמות LastPass נחשב לפופולרי מאוד. הוא יחולל ויזכור עבורכם סיסמאות, יאחסן פרטי גישה לשירותים שונים, ימלא עבורכם אוטומטית טפסים אינטרנטיים ואף תוכלו למנות חבר או בן-משפחה שיוכל לגשת לנתונים בעת חירום. ניתן להשתמש במנהל הסיסמאות בחינם, אך עבור תכונות נוספות תצטרכו לשלם.

להורדת LastPass: אנדרואיד | iOSאתר

Keeper

מי שחובב את שיטת ארגון הקבצים תחת תיקיות ותיקיות משנה, ישמח לגלות עיצוב דומה ב-Keeper שישמור את פרטי ההתחברות לכל שירות תחת "תיקייה" אחרת. השימוש בשירות באמצעות מכשיר אחד יינתן בחינם, אך אם תהיו מעוניינים לסנכרן את הסיסמאות עם שאר ההתקנים שלכם – תצטרכו לשלם עבור כך.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

להורדת Keeper: אנדרואיד | iOSאתר

Dashlane

הגרסה החינמית של מנהל הסיסמאות Dashlane תאפשר לכם לעבוד רק מהתקן אחד ותוכלו לשמור בו עד 50 סיסמאות, אך אם תחליטו לרכוש את התוכניות שבתשלום תהנו משלל התכונות של מנהלי הסיסמאות הפופולריים. ב-Dashlane תפגשו גם לוח בקרה שמנטר את חוזק הסיסמאות שלכם ואת רמת האבטחה של האתרים אליהם אתם רשומים.

להורדת Dashlane: אנדרואיד | iOS | אתר

תנו לדפדפן לזכור עבורכם

גם אותן תוכנות, שתפקידן להציג לנו את דפי האינטרנט, יכולות לזכור עבורנו סיסמאות כניסה לאתרים שונים. Google Chrome, למשל, יציע לנו לשמור את פרטי ההתחברות כשנקיש כאלה באתרים שונים, וכשנבקר שוב באותם האתרים נוכל להתחבר במהירות עם הסיסמאות השמורות בדפדפן.

כך תעשו זאת