אפליקציות השבוע

כך תפסיקו להתלבט בין תרופה אחת לאחרת, תוזילו את הנסיעה במוניות, תלמדו את הילדים על עולם החי וגם תשפרו את הסיכויים בקבלה לעבודה. אפליקציות השבוע

הרוקח בכף ידך

תרופות מסויימות ללא מרשם נמכרות היום במגוון נקודות מכירה, מבלי שנצטרך לעבור קודם אצל הרופא או הרוקח. במקרים כאלה, בהם מוותרים על הייעוץ המקצועי האנושי, אפשר לפנות לחברו הטוב של האדם, אל הסמארטפון, ולהיעזר באפליקציה מתאימה.

משרד הבריאות העלה לאחרונה לאוויר את אפליקציית "תרופה To Go". באמצעותה ניתן לחפש אחר תכשירים הנותנים מענה לסימפטום מסויים, למצוא מוצרים חליפיים ולערוך השוואת מחירים, כשזו מתבצעת על פי מחיר לאריזה ומחיר ליחידה.

הגעתם למדף התרופות ללא מרשם ואתם לא בטוחים שהתרופה שאתם מחזיקים תסייע לכם? פשוט סרקו באמצעות האפליקציה את הברקוד שעל האריזה ותוכלו לקבל את כל המידע על התרופה, כולל קובץ PDF של העלון לצרכן.

להורדה: אנדרואיד | iOS

trufa-to-go

מונה או מחיר?

נהג מונית חייב להפעיל מונה בנסיעות עירוניות, אך לעיתים רבות נשאלים נוסעי המונית אם הם מעדיפים לסכם על מחיר מראש, זאת במקום להפעיל את המונה. מי שלא משתמש בדרך קבע במוניות באותו אזור נסיעה ודאי יתלבט אם מדובר במחיר משתלם או שאולי החליט נהג המונית "לעשות עליו קופה".

אפליקציית Prixi מנסה לחשב עבורכם את המחיר המומלץ שנהוג לגבות עבור קטע הנסיעה הבא שלכם במונית. מזינים את נקודות המוצא (או שהמכשיר מזהה אותה לבד לפי חיישן ה-GPS), מזינים את היעד, את מספר הנוסעים, המזוודות והאם המונית הוזמנה בהזמנה טלפונית. עם שקלול כלל הפרמטרים, בצירוף עומסי התנועה הצפויים במסלול הנסיעה, תחשב האפליקציה כמה צפוי נהג המונית לקחת מכם עבור נסיעה כזו ללא מונה.

אמנם זו לא האפליקציה הראשונה שעושה זאת ובעבר המלצנו לכם גם על How Much Taxi, אך נדמה ש-Prixi התברכה בממשק נוח יותר.

להורדה: אנדרואיד

איך עושה אייפון?

עליתם על המונית? הסכמתם עם הנהג על מחיר הנסיעה? עכשיו זה הזמן להתרווח ולאפשר לילדים להרחיב קצת את ידיעותיהם באמצעות הסמארטפון.

אם כשהיינו קטנים שאלו אותנו המבוגרים "איך עושה כלב?" ו"איך עושה חתול?", עכשיו תורו של האייפון ללמד את הילדים על חיות גן החיות, אלו קולות הן משמיעות, כיצד נראות ואיך מאייתים את שמן – כל זאת באמצעות אפליקציית Zoo Animals.

האפליקציה זמינה בשפות עברית ואנגלית. בקרוב, מבטיחים לנו המפתחים, תעלה גם גרסה בצרפתית. בגרסה בתשלום (3.9 ש"ח) ישנן עוד חיות וכמה שיפורים נוספים.

 להורדה: iOS (חינם)

כך תשפרו את הסיכויים להתקבל לעבודה

תקופת חיפוש עבודה מלווה במתח רב ושליחת קורות חיים לכל עבר. אך האם ידעתם ששלב סינון קורות החיים הראשוני בכלל מתבצע על ידי מחשב? זה מנתח את קורות החיים ששלחתם ומנסה לדלות משם מילות מפתח רלוונטיות שיתאימו לדרישות המשרה עליה אתם מתמודדים.

אפליקציית CV Doctor מנסה לעשות זאת עבורכם וכך תוכלו לשפר את קורות החיים שלכם. מעלים קובץ PDF לאפליקציה והיא כבר תעשה עבורכם את הניתוח. באמצעות השוואה של מילות המפתח מקורות החיים שלכם, אל מול דרישות המשרה – תוכלו להבין אם יש לכם סיכוי להתקבל או שמא עליכם ללטש את קורות החיים.

בנוסף תוכלו גם לנהל מעין "יומן חברות" שאליהן אתם מתמודדים: תוכלו לרשום לעצמכם באיזה תאריך שלחתם קורות חיים ואיזו גרסה זו היתה, תוכלו לסכם את הראיונות שעברתם וללמוד מהם ובעתיד יתכן והאפליקציה תשמש כמעין מאגר לשאלות נפוצות שנוהגים לשאול בחברות מסויימות.

להורדה: אנדרואיד

CV Doctor

פורסם לראשונה באתר נקסטר

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.