היקום שנפתח מול העיניים במשחקי Elder Scrolls של המפיצה בת'סדה (Bethesda) הוא אולי אחד המפותחים והאהובים ביותר בשנים האחרונות בקרב קהילת משחקי התפקידים, עוד לפני שהחברה השתלטה על המותג. Morrorwind המצליח הוביל להצלחה עוד יותר גדולה של Oblivion ואז של Skyrim, וכעת החברה כבר מציעה משחק מקוון מרובה משתתפים המבוסס על היקום הזה, והיא עומדת להפיץ בקרב משחק מובייל חדש בשם Blades ובעתיד הלא רחוק יגיע גם The Elder Scrolls VI.

היקום העשיר מציג לראווה תרבויות רבות והרבה מאוד גזעים, וכמו בכל משחקי התפקידים הטובים ביותר, הרבה מאוד מידע ומשימות מקבלים בזכות מפגשים עם דמויות צבעוניות ועם אנשים מקומיים באכסניות, פאבים ומסעדות אותם מוצאים בכל יישוב קטן או גדול אליו מגיעים במשחקים.

ומה יש במקומות האלו חוץ מאנשים? אוכל.

בבת'סדה, לקראת החגים, החליטו להפוך את ההיבט הזה לקצת מציאותי יותר והם קיבצו לספר בעל כריכה קשה, שמכיל 192 עמודים, עשרות מתכונים שנושאים את שמות המנות המוצגות במשחקים השונים.

"בואו להרגיש כמו במטבחים המגוונים של הנורדים, הבוסמרים ובני הקהאג'יט ומעבר עם המתכונים הללו שהוכנו בהשראת האוכל והמזון שמוצאים ברחבי הממלכה הישנה, תמריאל ועוד", מקדמת בת'סדה את הספר שמכיל מתכונים של מנות עם שמות כמו 'נזיד כרוב עם תפוחים', 'סופלה השחר' ועוד. יש אפילו מתכון ללחמניות מתוקות.

ספר הבישול הרשמי של Elder Scrolls כבר מוצע למכירה באתר החברה בעלות של 35 דולרים, והוא יסופק לרוכשים החל ממרץ השנה.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.