שלשום הכריזה אפל באופן רשמי על תאריכי כנס ה-WWDC 2013, כנס המפתחים של החברה, שם מוצגים חידושים ופיתוחים רבים בתחום התוכנה, לצד מערכות ההפעלה הבאות של החברה.

אתמול, ה-25 לאפריל, החלה מכירת הכרטיסים, ושתי דקות לאחר מכן הוצגה הודעה באתר לפיה הכרטיסים אזלו. זו עלייה חדה מהכנס של שנת 2008, שם אזלו הכרטיסים חודשיים אחרי תחילת המכירה, כאשר המצב השתפר בשנת 2009 והכרטיסים לכנס אזלו בחודש בלבד. ב-2010 אזלו הכרטיסים בשמונה ימים בלבד, כאשר לקח לכרטיסים רק 8 שעות להימכר ב-2011. בשנה שעברה, הכרטיסים ל-WWDC 2012 אזלו בשעתיים בלבד, נתון שכולם היו בטוחים שלא ניתן להתעלות עליו. "אנחנו מצטערים, הכרטיסים אזלו", לשון האתר כאשר מצד ימין למעלה המילה "אזל" מודגשת בצבע אדום. "למרות זאת, עדיין תוכלו ליהנות מכנס ה-WWDC הגדול", מבטיחים באתר, ומוסיפים, "הישארו מעודכנים לחשיפות מרגשות בוידאו ועוד".

כמה ימים אחרי הכנס של אפל יערך גם כנס המפתחים של גוגל, Google IO 2013, בתאריכים 15-17 למאי, גם כן בסן פרנסיסקו. הכרטיסים לכנס של גוגל אזלו גם כן, אך בזמן ארוך יחסית של "רק" 20 דקות. למרות הזמן הקצר ביחס לזה של אפל, גם גוגל רושמת ירידה בזמן מכירת הכרטיסים, שכן ב-2009 הכרטיסים אזלו ב-90 ימים, וב-2011 עברו רק 59 דקות והכרטיסים אינם עוד.

כולם מחכים בצפייה לכנס של השנה, כנראה בגלל ההבטחות החוזרות ונשנות שעובדי אפל השונים זורקים לאוויר בכל ראיון ובכל הזדמנות אפשרית ל"מוצרים עתידיים מעולים וחווית שימוש טובה יותר". אם לא תעשה שיפור גדול במערכת ההפעלה שלה, עלולה החברה למצוא את עצמה הרחק יותר מאחור כאשר מכשירי אנדרואיד, ובקרוב גם Windows Phone סוגרים עליה מכל פינה.