הסתפקתם באייפון 16 ג'יגה-בייט ולא בנפחים היותר גדולים? תנחומינו. ואולם, במקום להתחיל למחוק אפליקציות שאינן בשימוש או כמה תמונות של הפרח שצמח אצלכם בגינה, ישנה דרך לפנות כמות לא מבוטלת שלעתים מסתכמת בנפח לא מועט. כך תעשו זאת:

  1. ראשית, נציין כי נדרש להזין אמצעי תשלום בחשבון ה-Apple ID שלכם. אמנם הפעולה עצמה אינה כרוכה בתשלום, ולא תחויבו בכרטיס האשראי שלכם, אך ללא אמצעי התשלום לא תוכלו להגיע לתוצאה הסופית.
  2. נווטו לעבר אפליקציית ההגדרות במכשיר האייפון שלכם ולאחר מכן היכנסו לכללי > אודות והסתכלו על כמות הזיכרון הפנויה שנותרה במכשיר שלכם. זכרו את המספר במדויק – אנו נזדקק לו בהמשך.
  3. בשלב השני היכנסו לאפליקציית האייטונס במכשיר שלכם. מדובר באייקון סגול דמוי תו נגינה – סביר שתמצאו אותו בתיקיית ה"לא שימושי" – המקום אליו הולכות כל האפליקציות המיותרות, כביכול.
  4. Apple iPhone storage worning spaceכעת חפשו סרט שמשקלו גדול יותר מנפח האחסון שלכם במכשיר עצמו. לדוגמה, אם נפח האחסון הפנוי שלכם במכשיר מסתכם ב-1 ג'יגה-בייט, יש למצוא סרט בנפח 2 ג'יגה-בייט ומעלה (רובם כאלה). ניתן למצוא את המידע המבוקש בתחתית הסרט בגלילה למטה.
  5. לחצו על האפשרות "השכרת סרט".
  6. מפני שמשקל הסרט גדול יותר מכמות האחסון הפנויה במכשיר שלכם, יקפיץ בפניכם האייפון הודעה כי לא ניתן להשכיר סרט זה עקב חוסר מקום פנוי במכשיר ויהיה עליכם לפנות מקום, בליווי האפשרויות OK ו-Settings.
  7. עתה, שימו לב כי באורח פלא התפנו לכם עשרות עד מאות מגה-בייט במכשיר האייפון שלכם. לעתים, אגב, הפעולה יכולה לפנות גם כמה ג'יגות יקרות.

יש לציין, שוב, כי הפעולה עצמה אינה כרוכה בתשלום ולא תחויבו בכרטיס האשראי שלכם כאמור בגין השכרת הסרט כל עוד לא עברתם את השלב הבא, אך חשוב לוודא כי הנכם בוחרים בוידאו שגדול מהנפח האחסון הפנוי אצלכם.

אנחנו בדקנו בעצמנו וגילינו כי הצלחנו לפנות במכשיר האייפון שלנו כמות נכבדת של 3 ג'יגה אף על פי שלנו דגם של 64 ג'יגה-בייט נפח אחסון.

מהו סוד הקסם אתם שואלים? ובכן, בעת השכרת סרט שגדול יותר מנפח האחסון הקיים, האייפון מנקה למעשה קבצים זמניים ומפנה מקום במכשיר. כך לפחות חושבים המגיבים בפורום Reddit, שדנים על הנושא המדובר עד עכשיו.