לאחר שלוש שנות פיתוח של מערכת האובונטו לטלפונים, ולמרות הכשלון החרוץ בניסיון לגייס את הקהל להשקיע ב-Ubuntu Edge, שוק הטלפונים הולך להיות צפוף יותר עם השקתו של מכשיר האובונטו (Ubuntu) הראשון, מבית חברת BQ.

ה-Aquaris E4.5 Ubuntu Edition מקווה להיות האלטרנטיבה הבאה כנגד אנדרואיד ו-iOS המיועד דווקא לשוק הביניים עם ממשק חדשני ומעוצב מאוד, מערכת בקוד פתוח וקהילה הולכת וגדלה. המכשיר מציג מפרט הכולל מסך 4.5 אינץ’ ברזולוציית 540×960 פיקסלים, שבב מרובע ליבות 1.3 גי’גה-הרץ מבית Media-Tek, זיכרון עבודה (RAM) של 1 ג’יגה-בייט, מצלמה 8 מגה פיקסל עם יכולת צילום ב-Full HD ותמיכה בסים כפול.

מערכת האובונטו לטלפונים (Ubuntu for phones) מציגה מראה דומה למערכת ההפעלה השולחנית של אובונטו עם עולמות תוכן הזמינים ישירות ממסך הבית בסרגל ניווט הנמצא צמיד בהחלקה לימין, ובין היתר גישה כבר יש גישה לשלל האפליקציות המובילות כמו פייסבוק, טוויטר, מפות גוגל, משחקים ועוד. שורת ההתראות דומה למדי לזו הקיימת באנדרואיד אך עם יכולות רבות המוטמעות כחלק ממשק המשתמש עם אפשרות לבצע פעולות שונות על ההתראה וחלוקה ללשוניות שונות בהתאם.

המכשיר מיועד להשקה באירופה כבר בשבוע הבא במחיר של מעט פחות מ-200 דולרים, לא יקר במיוחד למכשיר עם מערכת הפעלה מסקרנת במיוחד. עוד על המערכת בסרטון בהמשך.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.