בחודש שעבר הודיעה גוגל (Google) כי העוזרת הווירטואלית שלה, ה-Google Assistant, תקבל בקרוב אפשרות חדשה המאפשרת לבצע רצף של פקודות מותאמות אישית המכונה "שגרה" (Routine) בהוראה קולית בודדת. כך למשל, אם המשתמש חוזר הביתה, הוא יוכל להגיד "היי גוגל, אני בבית", ו-Assistant תבצע שגרה של פעולות ולהגיב בהתאם – האורות יידלקו, המזגן יפעל, הדוד החשמלי יופעל וכן הלאה.

גוגל עומדת לקראת השקת הגרסה החדשה, שתגיע בגרסה 7.23 ומכילה הגדרות חדשות עבור ה-Assistant. את רצף הפעולות ניתן להפעיל באמצעות גישה לתפריט ההגדרות – הגדרות של ה-Assistant – שירותים. אז ייפתחו בפני המשתמש שלל אופציות להתאמה אישית, שכוללות את שם השגרה והפקודות שיש לבצע בבת אחת.

לאחר מכן ניתן להגדיר ל-Assistant גם פעולות שאינן קשורות למכשירי הבית החכם. כמו למשל ביטול מצב שקט במכשיר הסלולרי, שינוי עוצמת השמע, הקראת תזכורות ועוד. ניתן אפילו להגדיר ניגון אוטומטי של מוזיקה או רשימת השמעה, הקראת החדשות, השמעת תחנת רדיו, פודאקסטים, ספרי אודיו וכן הלאה.

כאמור, גוגל הבטיחה כי המאפיין ישוחרר לכולם בשבועות הקרובים, וזה היה בסוף פברואר. כך שהעדכון ל-Assistant אמור להגיע בקרוב מאוד למכשירי אנדרואיד השונים, כמו גם לרמקולים החכמים שמבוססים על האסיסטנט, למשל Home.