מרכז המו"פ של מיקרוסופט בישראל יפתח ב-7 לאפריל 2014 את אירוע החדשנות השנתי Think Next 2014 שמתקיים זו הפעם השישית. באירוע, שיתקיים בנמל תל אביב (האנגר 11) צפויים להשתתף כ-2,000 מוזמנים מתעשיית היי-טק, מפתחים, מנהלי פיתוח, טכנולוגים ראשיים, יזמים וחברות סטארט-אפ, קרנות הון סיכון, סטודנטים וחוקרים מהאקדמיה ועוד.

האירוע, שייערך בשיתוף עם מיקרוסופט ונצ'רס, יעמוד השנה בסימן 'חדשנות בטכנולוגיה – ללא גבולות' והוא יפגין את יכולותיה המיוחדות של התעשייה הישראלית להמשיך לפרוץ גבולות באמצעות יצירתיות. אמנם מיקרוסופט יוזמת את אירועי Think Next אך במה מרכזית ניתנת ליזמים ישראליים צעירים להפגין את חדשנותם בפני בכירי מיקרוסופט העולמית ובפני ראשי תעשיית ההיי-טק הישראלית.

באירוע ייחשפו כ-35 טכנולוגיות חדשות: כמחציתן של חברות סטארט-אפ ישראליות ומהאקדמיה, שנבחרו במסגרת פעילותה של מיקרוסופט ונצ'רס בקרב קהילת היזמים המקומיים והאקדמיה. והמחצית השנייה- טכנולוגיות פרי הפיתוח של מרכזי המו"פ של מיקרוסופט ברחבי העולם ובישראל.

אורח הכבוד השנה הוא הארי שום (Harry Shum) סגן נשיא בכיר, מנהל המחקר העולמי והטכנולוגיה של מיקרוסופט שיגיע לביקור ראשון בישראל. הארי שום יופיע על במת הכנס בשיחה חופשית עם ד"ר קירה רדינסקי, חוקרת לשעבר במעבדות המחקר של מיקרוסופט, חוקרת בטכניון,  מייסדת SalesPredict ואחת היזמות הבולטות כיום בישראל, שהוכתרה על ידי מגזין הטכנולוגיה של MIT כאחת מהממציאים הצעירים הבולטים בעולם.

הארי שום אחראי על התווית האסטרטגיה הטכנולוגית של מיקרוסופט ועל גוף המחקר Microsoft Research שמתמחה במחקר בסיסי ומחקר יישומי בתחום מדעי המחשב והנדסת תוכנה.  גוף מחקר זה, שהוא מהגדולים בעולם בתחומו, מעסיק 850 חוקרים ב-10 מעבדות ברחבי העולם לרבות ישראל.  שום הוא האחרון בשרשרת ארוכה של בכירי החברה שהגיעו לאירועי Think Next וביניהם: סטיב באלמר, ריי אוזי, קרייג מונדי, צ'י-לו וריק ראשיד.

בנוסף לשום, יופיעו על במת האירוע שורה של מרצים פורצי דרך בתחומי הטכנולוגיה וביניהם: דורון מאירסדורף, אושרי אבן זוהר, ועוד. כן יישא דברים ג'יימס וויטאקר, מבכירי מובילי הדיעה של מיקרוסופט בתחום הטכנולוגיה.

היזמים הישראליים ופיתוחיהם ייחשפו גם בפני משלחת של 50 מנהלי אקסלרטורים מכל העולם שיגיעו לאירוע ויבחנו את חידושיהם. משלחת ראשי האקסלרטורים תקיים בישראל את המפגש השנתי העולמי של ארגון  GAN- Global Accelerators Network והמועד שנקבע נועד לאפשר לאורחים להשתתף באירוע Think Next ולהיחשף באופן בלתי אמצעי לחדשנות הישראלית במיטבה.

אודות אירוע Think Next

אירוע Think Next הפך בשנים האחרונות לאחד האירועים הטכנולוגים המובילים בישראל ואף אומץ במקומות נוספים בעולם (הודו, סין וארה"ב). האירוע מתקיים במסגרת מאמציה של מיקרוסופט לקדם את תעשיית ההיי-טק בישראל ובמיוחד את מגזר הסטארט-אפים שעם כ-1,000 מהם היא מקיימת פעילויות קידום ושת"פ מגוונות. לאור זאת, באירוע חושף מרכז המו"פ של מיקרוסופט טכנולוגיות חדישות שפותחו בארץ ובמרכזי מו"פ אחרים של החברה בעולם – אך נותן במה מידי שנה גם לכ-20 סטארט-אפים מובילים וחוקרים מהאקדמיה שמקבלים חשיפה בפני התעשייה כולה ובפני ראשי מיקרוסופט. קבוצה נבחרת זו תציג השנה את פיתוחיה בפני הארי שום, מנהל המחקר העולמי של מיקרוסופט.

צילום: צילומסך אתר מיקרוסופט

-פרסומת-
מדור ההודעות לעיתונות של האתר נותן במה לחדשות ולהכרזות המתרחשות בשוק הישראלי. זהו שירות לציבור קוראי האתר והכתבות פורסמו כלשונן וככתבן. אין האתר אחראי על תוכן הכתבה והוא אינו קשור או מושפע מכך.