הרשות הגרמנית להגנה מפני קרינה העלתה לאחרונה לאתרה הרשמי מאגר מידע הכולל את כל הבדיקות שערכה במהלך השנים האחרונות למכשירי טלפון חכמים. המאגר מאפשר חיפוש מכשיר לפי שמו או מספרו הסידורי, ויש מי שדאג לבדוק את כל המכשירים שיצאו לשוק במהלך החודשים האחרונים, ולהפיק טבלה מסודרת של המכשירים הפולטים הכי הרבה קרינה.

לפי הטבלה, המכשיר שפולט את מירב הקרינה בעת שיחה הוא OnePlus 5T, שמגיע לנתון של 1.68 וואט/לקילוגרם. גם בהמשך הטבלה ניכרת נוכחות בולטת לדגמים המיוצרים על ידי חברות סיניות. דגמים שונים של חברת וואווי (Huawei) תופסים כמעט את כל עשרת המקומות הראשונים, ביניהם Mate 9, ה-P9 Plus, ה-P9 וה-Nova Plus. דגם ה-Nokia Lumia 630 הוותיק יחסית נמצא אומנם במקום השלישי בטבלה, אך הדגם המערבי הבא אחריו, iPhone 7 של אפל (Apple), ניצב כבר במקום העשירי.

Image resultדגמיה של היצרנית הקוריאנית סמסונג (Samsung) בולטים לטובה בדירוג, ונמצאים בתחתית הטבלה. למעשה, ה-Galaxy Note 8 הוא לפי מדידות הרשות הגרמנית אחד המכשירים הפולטים הכי מעט קרינה בעת השיחה (0.17 וואט). יש לציין כי נכון להיום, לא קיימת כל המלצה להימנע משימוש בטלפונים סלולריים בשל הקרינה הנפלטת מהם, וטרם הוכח נזק ארוך טווח לשימוש במכשיר.