כידוע, אחד הגורמים להעדפת מכשיר כזה או אחר על פני אחרים הוא גם הספק הסוללה. אולם ככל שזמן חיי הסוללה עולה בהדרגה מסויימת, גם האפליקציות הופכות לצורכות משאבים וגוזלות זמן סוללה רב יותר. חברת AVG ערכה מחקר מקיף אודות האפליקציות הזוללות לנו את הסוללה לפי שלוש קטגוריות קריטיות הקשורות לתפקוד המכשיר: בזבוז הסוללה, בזבוז חבילת הנתונים וההשפעה הכללית על המכשיר. התוצאות אפוא אינן מפתיעות במיוחד.

האפליקציה ש"מככבת" בראש קטגוריית ההשפעה (לרעה) על המכשיר, היא לא אחרת מאשר אפליקציית פייסבוק שגוזלת סדרתית של משאבי מערכת. אותה אפליקציה מופיעה גם במקום השלישי בקטגוריית ניצול חבילת הנתונים ובזבוז של חיי הסוללה. גם אפליקציית אינסטגרם שנמצאת בבעלותה של פייסבוק, לא זוכה לציון מחמיא במיוחד: בניצול משאבי המערכת לרעה היא "זכתה" במקום שלישי ומקום רביעי בקטגוריית ניצול חבילת הנתונים.

מלבד אפליקציית פייסבוק, גם האפליקציות הייעודיות של סמסונג שמותקנות כברירת מחדל על מכשיריה של החברה, זוכות ללא מעט ביקורות שליליות: כך, אפליקציית WatchOn זכתה במקום השישי בשיקלול הכללי. אפליקציות נוספות שגם הן זוכות ליחס לא מחמיא מצד AVG היא אפליקציית המוזיקה בהזרמה Spotify שהגיעה למקום השני בקטגוריית האפליקציות שמשפיעות לרעה על תפקוד המערכת וחמישית בקטגוריית האפליקציות שצורכות נתונים בצורה מוגזמת. נקודה מעניינת עלייה מצביע המחקר מראה כי אפליקציות רשתות חברתיות בכללותן אחראיות לניצול הכבד של הסוללה, השפעה על ביצועי המכשיר באופן כללי וניצול חבילת הנתונים.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

אפליקציות נוספות שזכו למדד לא מחמיא במיוחד הן אפליקציית הניווט וייז הישראלית שהגיעה למקום הרביעי בקטגוריית בזבוז חיי הסוללה, אפליקציית דיילי מייל הבריטית שקוטפת את המקום הראשון בקטגוריית ניצול חבילת הגלישה וגם אפליקציית המסרים BBM של בלקברי זוכה ליחס לא מפרגן במיוחד והגיעה למקום השביעי.

משחקים בקנדי קראש? כדי שתצטיידו במטען
נוסף לאפליקציות, פרסמה AVG גם את המשחקים שגוזלים חיי סוללה רבים יותר. כך, מפתחת המשחקים King שפיתחה את המשחקים הממכרים קנדי קראש וקנדי קראש סודה זוכים לככב בראש הרשימה. משחקים נוספים שהתגלו כגוזלים חיי סוללה הם Clash of Clans שהגיע למקום הרביעי והמשחק Pou בו תוכלו לגדל חיית מחמד ולדאוג לכל צרכיו, למקום העשירי.

These are the Android apps that drain your battery

אז מה המסקנה מכל זה? עקבו אחר חיי הסוללה שלכם ושימו לב אלו אפליקציות אתם מכניסים למכשיר. למחקר המלא