ביום שלישי השבוע הכריזה גוגל כי גרסת האנדרואיד הבאה תכונה “KitKat”, על שם חטיף השוקולד המפורסם. רבים הביעו פליאה מהמלך השיווקי של השניים, שכן זו הפעם הראשונה בה שם של גרסת אנדרואיד הוא על שם מוצר מסחרי.

גם העובדים לא ידעו
בגוגל מספרים כי את ההחלטה הסופית על השם הם קיבלו בפברואר השנה, בתערוכת הסלולר בברצלונה, אך כבר לפני כמעט שנה הם ישבו עם נציגי נסטלה והציגו להם את ההצעה. בעוד שהדיווחים ברשת דיברו על השם Key Lime Pie (פאי לימון), בגוגל היו דווקא רעיונות אחרי, אולם מעטים ידעו על כך ואף עובדי גוגל לא ידעו על השם החדש: “אנחנו המשכנו לקרוא לגרסה Key Lime Pie בתוך גוגל וכך גם מול שותפנו”, אמר ג’ון לגרלינג מגוגל ל-BBC.

קל יותר לזכור
למרות שהמפתחים, המסמכים הפנימיים והחברה כולה למעשה כינתה את הגרסה הבאה Key Lime Pie, החליטו בגוגל כי השם לא מוכר לרבים: “אנחנו הבנו כי מעט האנדרואיד שבאמם מכירים את הטעם של עוגת לימון” הוא אמר. “אחד מהחטיפים שאנחנו מחזיקים במטבח לשעות הקטנות של הלילה הוא KitKat, ומישהו אמר ‘מדוע לא לקרוא לגרסה KitKat?’”

נסטלה שמעה על הרעיון למחרת, ו-24 שעות אחרי היא אישרה את השימוש בשם, וכאמור בתחילת השנה נסגרה העסקה סופית.

Nestle-KitKat-Android

“אין החלפת כספים כלשהי בעסקה” הדגיש לגרלינג, ובמקום זאת השניים הכריזו על שיתוף פעולה בו יחולקו 1,000 טאבלטים Nexus 7 ו-150,000 כרטיסי מתנה ל-Google Play בשווי $5 כל אחד על אריזות KitKat. המבצע של נסטלה יופיע על יותר מ-50 מיליון אריזות ב-19 מדינות בעולם שכבר החל.

קרא עוד:  הטלפון מפריע לריכוז? גוגל מביאה את החידוש הכי חשוב של אנדרואיד 10 לכולם

מלבד השם ושיתוף הפעולה, גוגל לא סיפקה פרטים על הגרסה החדשה, ולפי השמועות היא תשוחרר בחודש אוקטובר יחד עם מכשיר הנקסוס הבא.

וידאו: הגעת פסל ה-KitKat למדשאות גוגל