יכול להיות שיש קצת אור בקצה הקשת של שוק השעונים החכמים? עוד ועוד יצרניות מכניסות אלמנטים חכמים לשעונים רגילים שהופכים אותם לחכמים באופן מסוים, או אפילו שעונים היברידיים אם תרצו. אלפינה (Alpina), יצרנית שוויצרית וותיקה של שעונים יוקרתיים, הכריזה על שורת שעונים חדשה שמציעים יכולות חכמות אבל אלו לא ממוקמות בשעון עצמו אלא ברכיב מיוחד שמשולב ממש בקצה רצועות העור שלהן שהחברה מכנה כעת eStrap.

הרכיב משולב בששת השעונים החדשים שלה שמציעים קוטר של 44 מ"מ: שניים בסדרת ה-Startimer Pilot Chronographs, שלושה בסדרת  Startimer Pilot Automatic, ואחד בסדרת Automatic Alpiner 4. הרכיב החכם מתקשר עם טלפוני iOS ואנדרואיד באמצעות אפליקציה קניינית של החברה – שנושאת את השם המוזר משהו MMT-365 – והמטרה, כמו בהרבה שעונים היברידיים אחרים, היא ללכת עם שעון רגיל ולקבל מעקב על כמה נתונים פיזיים.

השעון, יחד עם האפליקציה, יכולים למדוד זמן שינה, לספק התראות אי פעילות וכמובן לעקוב אחרי פעילויות שונות, שלפי החברה הפעילויות הללו כוללות גם שחיה. השעון תומך ב-IP68 והוא יכול לצלול עד לעומק של 100 מטרים. הרכיב נטען באמצעות כבל USB רגיל ולפי אלפינה הוא אמור לספק זמן עבודה של כשבוע.

המחירים נעים בין 995 ל-1,495 דולרים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.