אפל (Apple) שחוששת משמועות והדלפות בנוגע למכשיר ה-iPhone הבא שלה ונוקטת באמצעי בטיחות מחמירים במפעלי הייצור שלה, כנראה ששכחה לבדוק את עצמה: קוד תוכנה השייך למכשיר ה-HomePod החדש של החברה, שאמור לצאת רשמית רק בחודש דצמבר (כלומר אחרי השקת האייפונים), הכיל בתוכו לא מעט התייחסויות לאייפון עתידי של החברה, שמכונה בשם "iPhone 8".

בשורות הקוד נמצא התייחסות לגבי יכולות סריקת פנים ביומטרית כאמצעי זיהוי ב-iPhone 8, אשר יאפשר לשחרר את נעילת המכשיר באמצעות צילום הפנים בחיישן אינפרה אדום. בנוסף חושף הקוד כי החברה הטמיעה בתוכו ערכת פיתוח בשם BiometricKit עם התייחסויות לפרויקט בשם "Pearl ID" ושורה של פקודות בשם BKFaceDetect. הפקודות חושפות כי הסריקה הביומטרית תוכל לזהות גם סריקת פנים חלקית, סריקה מזוויות שונות ולהזהיר את המשתמש אם אותרו יותר מתווי פנים של משתמש אחד.

בנוסף, כפי שגילו מפתחים, איור של המכשיר העתידי נקבר אי שם בתוכנה, בתוך חלק הקשור לאימות לתשלום באמצעות שירות ה-Apple Pay. האיור מאשר למעשה שמועות חוזרות ונשנות ברשת על כך שאייפון הבא של החברה יכיל מסך כמעט ללא שוליים וללא כפתור בית, וכי החלק העליון שלו ישמש גם הוא כחלק מהמסך עם "מובלעות" לעדשות המצלמה והחיישנים. שם הקוד של המכשיר הוא D22.

באשר לרמקול ה-HomePod עצמו, התוכנה חושפת כי המסך שנמצא בקצהו העליון של המכשיר, אשר אפל טענה כי ישמש רק כאנימציה להצגת סירי, מכיל נורות LED צבעוניות שמסוגלות להציג גם טקסט. כך שייתכן שבעתיד תוכל החברה להשתמש בו גם כמסך שיציג מידע או צורות.

קרא עוד:  קואלקום חשפה את שבב Snapdragon 865 עם הכנה לדור 5