אחד היתרונות היותר בולטים של ה-iPad החדש על פני מתחריו, ואחד הדברים שהופך אותו לחדשני ופורץ דרך במובן מסויים, הוא התוספת של רשת הדור הרביעי (4G LTE) שכלולה בו. גלישה על הדור הרביעי פועלת גם היא על ידי כרטיס SIM כאשר היא דומה מאוד לגלישה ב3G, רק מהירה הרבה יותר. ה-iPad החדש תומך ב+HSPA במהירות של עד 21MB לשנייה, DC-HSDPA במהירות של עד 42MB לשנייה ו-LTE במהירות של עד 73MB לשנייה. לצערנו, אף אחד מהנתונים המרשימים האלו לא פותר את אחת הבעיות היותר מרגיזות שקיימת מהדורות הקודמים – לא ניתן לבצע שיחות FaceTime על גבי רשת 3G, אלא חייב להתחבר לנקודת אינטרנט אלחוטי. אם חשבתם שהעובדה שרשת הדור הרביעי מהירה יותר תגרום לאפל לאפשר לנו לבצע שיחות FaceTime דרך 3G (או 4G, במקרה שלנו), אתר The Verge מדווח אחרת.

בזבזן Data
סטיב ג'ובס הבטיח בזמנו שינסה לדבר עם החברות הסלולריות ולנסות להגיע איתן להסדר לפיו FaceTime יוכל לפעול דרך רשת ה3G, אך כנראה ללא הצלחה. מעבר לכך, לא נוכל גם להפעיל סרטונים ב-YouTube באיכות גבוהה כאשר אין אנו מחוברים ל-Wi Fi. רוב האנשים היו מעדיפים לבצע שיחות FaceTime או לצפות בסרטונים ב-YouTube באיכות גבוהה על גבי 3G, אך צריך גם להבין את אפל במקרה הזה, ואת הדאגה שלהם ללקוחות: השיחות ב-FaceTime מתבססות גם על תמונה וגם על קול ולכן הן כמות הנתונים העוברת על קו הרשת היא גבוהה (כ-3MB לדקה) וכמו כך גם סרטונים באיכות גבוהה, דבר שעלול "לשתות" הרבה מחבילת הגלישה של המשתמש. סרטונים מ-YouTube באיכות גבוהה ניתן לצפות על ידי גלישה לאתר בגרסתו הניידת דרך המסארטפון, ולא על ידי שימוש באפליקצית YouTube המובנית.

אם אתם לא יכולים לחיות בלי שיחות FaceTime או סרטונים מ-YouTube באיכות גבוהה מכל מקום על גבי 3G, בוודאי תוכלו למצוא כמה וכמה תוספים מסידיה שיאפשרו את האופציות האלו, אך אם אינכם לחוצים, תוכלו לחכות עד שאפל שתחרר עדכון גרסא שיאפשר את זה באופן חוקי. (מקור)

וידאו: סטיב ג'ובס מכריז על ה-FaceTime