מכשירי ה-Galalxy S4 של סמסונג (Samsung) וה-One של HTC, שהתחילו להימכר עם גרסת אנדרואיד נקייה ב-Google Play, מציעים הפתעה קטנה לרוכשים – מערכת ההפעלה המגיעה עמם אינה זהה לחלוטין למערכת ההפעלה הנקייה המגיעה עם מכשירי הנקסוס (Nexus) של גוגל (Google). על פניו היא כוללת כמה שינויים שאמורים להיות חלק מגרסה 4.3 של אנדרואיד.

זה בא לידי ביטוי באנימציית פתיחה (Bootanimation) שונה, טפט-חי (Live Wallpaper) חדש, והמעניין מכל, והדבר המעניין ביותר, גרסה חדשה ומעודכנת ליישום המצלמה המובנה. יישום המצלמה החדש כולל מספר חידושים ובעיקר בממשק ההגדרות. לחיצה ארוכה על מקום פנוי במסך גורמת להופעתו, והוא מוצג במעין קשת שמאפשרת מעבר מהיר בין האפשרויות. בחירת אפשרות פותחת קשת חדשה שמציעה את אפשרויות המשנה שלה, אם יש, או לבחירת ההגדרה הרצויה. בנוסף, ניתן לצלם תמונה באמצעות לחיצה לחצני השליטה בעוצמת הקול, וזה מקל על הצילום ועל היציבות.

לתשומת לבכם, התקנת המצלמה החדשה במכשירי הנקסוס מחליפה את יישום המצלמה המובנה. התקנת המצלמה בכל מכשיר אנדרואיד אחר ממצבת אותה כיישום מצלמה חלופי למצלמה המובנת. בנוסף, גולשים באינטרנט דיווחו שפונקציית צילום הפנורמה ב-360 מעלות חסרה בגרסה זו.

את המצלמה ניתן להוריד מהלינק הזההזה או הזה. ההורדות הן על אחריותכם, כמובן.

את  הטפט החי החדש ניתן להוריד מהלינק הזה ואת אנימציית הפתיחה החדשה ניתן להוריד ב-(720P (Ready HD או ב-(1080P (Full HD.