עד כמה הייתם מוכנים לשלם כדי להרגיש ממש בתוך משחק? מה לדעתכם המחיר שראוי לשלם עבור מכשיר שיגרום לכם להשתתף באופן פיזי מלא במשחק יריות תלת ממדי מעודכן? בתוכנית הטלוויזיה The Gadget Show, שמשודרת בערוץ 5 הבריטי, החליטו שלא לשאול את השאלות הללו אלא פשוט לבנות, והתוצאה היא ככל הנראה "בקר המשחק" המטורף ביותר שנבנה/יוצר אי פעם.

עם שיתוף פעולה של מספר חברות בתחום יצרו אנשי התוכנית פלטפורמה עבור משחקי יריות בתלת-ממד שעולתה לא פחות מ-650,000 דולרים. מדובר בחיבור של מספר אלמנטים: Igloo Vision סיפקה מסך, אם אפשר לכנותו כך, בהיקף של 360 מעלות בגובה של כ-31 "מ ובאורך של כ-9 מטרים. כיפת המסך הזו מקיפה הליכון רב כיווני של חברת MSE Weibull השבדית ששונה כדי לאפשר לשחקן להשתמש בגוף שלו כדי להזיז את הדמות על המסך. מסביב מותקנות 10 מצלמות אינפרא-אדום שעוקבות אחרי התנועה של השחקן וממירות אותה לתגובה במשחק עצמו, וכן 12 רובי צבע שגורמים לשחקן לכאוב היטב את הפגיעות שחווה האוואטר הממוחשב שלו במהלך המשחק. את הירי במשחק, ושאר פעולות, מבצע השחקן באמצעות מכשיר קינקט שעבר התאמה.

המכשיר הזה, או שאולי אפשר לכנותו מדמה המשחק המציאותי ביותר, יוצג בתוכנית השבועית בטלוויזיה הבריטית, ואנשי התוכנית השתמשו כדי להציג קטעי פעולה ממהדורה מוקדמת של המשחק Battelfield 3 של Electronic Arts שאמור להגיע לשוק בחודשים הקרובים.

קרא עוד:  לוג׳יטק הכריזה על מקלדת מכאנית אלחוטיות וסופר דקיקה

לקראת התוכנית השבועית שחררו אנשי The Gadget Show טיזר קצר:

 

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.