האם סמסונג (Samsung) וגוגל (Google) משנות את דרכן ויאפשרו להסיר אפליקציות מובנות מהמכשירים של היצרנית הדרום קוריאנית? לא ברור אם מדובר ביכולת שקיימת רק בגרסה הראשונית של מכשירי הדגל החדשים של סמסונג, ה-Galaxy S6 וה-Galaxy S6 Edge, ואם היא אכן תאופשר גם בגרסה שתגיע לחנויות, אבל בינתיים מתברר כי בשני המכשירים הללו אפשר להסיר ולמחוק אפליקציות שמגיעות מותקנות על המכשיר כברירת מחדל, של סמסונג ושל גוגל כאחת, מאותן אפליקציות שעד עתה לא היה ניתן להסיר, ובכך לפנות מקום אחסון יקר.

בנוסף, עדיין לא ברור אם מדובר בכל האפליקציות, במיוחד במקרה של האפליקציות המותקנות בידי גוגל בעצמה, לצמרות שאת חלקן כן, כך נראה, ניתן להסיר כדי להחזיר מקום אחסון: כך, למשל, אם אפליקציית S Voice מפריעה לכם ואתם מעוניינים להשתמש בשירות הקולי של גוגל בלבד, ניתן להסיר אותה לחלוטין. גם אפליקציות OneDrive, OneNote ו-Skype ניתנות למחיקה, ועוד כמה אפליקציות של גוגל.

ייתכן ומדובר בבאג בגרסאות של הטלפונים הנשלחות לבדיקת הכתבים בלבד, אך בהנחה ואלו הם המכשירים שיימכרו בחנויות ועל ידי המפעילים הסלולריים, מדובר בשינוי מדיניות משמעותי עבור סמסונג, שידועה בחיבתה לחבילות של אפליקציות מובנות שמוצעות לכל משתמש בין אם ביקש או לא.

עדכון: לפי בדיקה בפועל שבוצעה על ידי אתר יווני, לא יהיה ניתן להסיר את האפליקציות לגמרי כפי שדווח תחילה, אלא רק להסתירם. כלומר אלו עדיין יתפסו מקום במכשיר אבל לא יפעלו ברקע ולא יופיעו בתפריט, עד אשר המכשיר יאופס מחדש.