לא רבים יודעים זאת, אך לפני הגעת הטלפונים החכמים שכבשו את המשתמשים, היו קיימים טלפונים סלולריים רגילים בעלי ספרות ומקשים פיזיים אשר שימשו לתפקידם הבסיסי של טלפון נייד – ובעיקר להלו/ביי. אז נכון, אמנם לא היה בהם אינטרנט ומצלמה ומשקלם היה כמשקולת בטון, (וגם הקליטה לא הייתה משהו), אבל לפחות הסוללה החזיקה חודש ללא טעינה; כך נראו המכשירים הראשונים של היצרניות המוכרות:

 

Motorla DynaTAC 8000x
עוד לפני עסקת הרכישה הגדולה מאת גוגל, מוטורולה הייתה היצרנית הראשונה שהחלה לייצר טלפונים סלולריים. המכשיר הראשון שנזקף לזכותה קרוי בשם מעט מוזר יש לומר, "הלבנה" – וזאת לאור גודלו העצום. המכשיר, יוצר לראשונה כאבטיפוס בשנת 1974 אולם החל להימכר רק כעשר שנים מאוחר יותר, וייצורו הופסק לחלוטין ב-2004. המכשיר כלל צג דיגיטלי, זמן סוללה של 30 דקות שיחה ושמונה שעות המתנה ויכולת לשמור עד 30 (!) מספרים. באופן לא מפתיע, מחירו נאמד בכ-4000 דולר. ועוד חשבתם שהאייפון יקר?

BlackBerry 5810
לא רבים יודעים זאת, אבל חברת בלקברי היא הראשונה למעשה שייצרה טלפון "חכם". המכשיר הראשון אותו השיקה נקרא בשם BlackBerry 5810, שכלל את רוב הפונקציות אותן יש לטלפונים החכמים של היום: לוח שנה, שליחת הודעות SMS ׁ(ללא MMS), גישה לדואר אלקטרוני ואף גלישה באינטרנט (אם כי באיטיות מחרידה). אחד החסרונות של המכשיר דאז היה העובדה שעל-מנת להתקשר נאלצו משתמשיו להשתמש באוזניות שכן הוא אינו כלל ספיקר מובנה. המכשיר הגיע לשווקים לראשונה בשנת 2002, וכפי שניתן לנחש מחירו היה גבוה מאוד בהשוואה לטלפונים החכמים של היום.

קרא עוד:  מנהל מוצר בשאומי: ל-Mi Mix 4 תהיה מצלמת 64 מגה-פיקסל

BlackBerry-5810

HTC Wallaby 02 XD

חברת HTC היא בין החברות הראשונות לייצר מכשיר מבוסס צג מגע. למעשה, HTC גם הייתה הראשונה להטמיע מערכת הפעלה של מיקרוסופט, ה-Pocket PC 2002 ולרוב הייתה יצרנית של מספר חברות אחרות. המכשיר הופיע לראשונה בשווקים בשנת 2002 וכלל צג מגע בגודל 3.5 אינץ' ברזולוציה של 240×320 פיקסלים, מעבד חד ליבה עם זיכרון בנפח של 32 מגה-בייט ומהירות שעון בתדר של 206 מגה-הרץ. אם שאלתם, מחירו של המכשיר נאמד אז על סכום של 1370 דולרים.

HTC-Wallaby-aka-O2-XDA

Nokia Mobira Senator 

גם מכשירה הראשון של יצרנית הטלפונים נוקיה, שכעת שייכת למיקרוסופט, כונה בשם מעט מוזר: "טרנזיסטור" – זאת לאור מימדיו של המכשיר שהזכיר במעט את המכשירים טרום עידן האייפודים וה-MP4. בניגוד למכשיר הראשון של מוטורולה, כלל זה ידית נשיאה ואף אנטנה למקומות נידחים במיוחד. המכשיר שווק לראשונה בשנת 1982 ורץ על הדור הראשון (1G). משקלו אגב, היה כבד במיוחד ונאמד בכ-10 ק"ג.

01_mobira_talkman

Sony CM-H333 ׁ
מעט מאוד פרטים ידועים אודות מכשירה הראשון של סוני (ולא סוני המוכרת כיום), שנקראה אז סוני אלקטרוניק. ה-CM-H333 הזכיר במעט את הטלפונים האלחוטיים של היום – לא רק לאור צורתו – אלא גם לאור העובדה שהשתמש במטען המוכר כיום לטלפונים האלחוטיים. הפרטים היחידים הידועים אודות המכשיר המיתולוגי, הם שהושק לראשונה בשנת 1992 ונמכר בכמה אלפי יחידות בודדות.

קרא עוד:  קוואלקום הכריזה על Snapdragon 215 - ממש לשוק הכניסה

Sony-CM-H333

 

Samsung SH-100
מכשיר ה-SH-100 היה המכשיר הסלולרי הראשון של ענקית הטכנולוגיה מקוריאה. עד כדי כך היה המכשיר מוצלח, ששלוש שנים מאוחר יותר גם הושק במהדורה מוגבלת לרכב שנקראה SC-1000. אומנם נמכרו ממנו רק כ-2000 יחידות, אך חשוב לזכור כי באותה תקופה אנשים מבוססים בלבד יכלו להרשות לעצמם להחזיק מכשיר שכזה. פרט ידוע נוסף אודות המכשיר, הוא ששווק לראשונה בשנת 1988 וכי המכשיר המיתולוגי ביסס את מעמדה של סמסונג כשחקנית מפתח בעולם הסלולר.

Samsungs-first-mobile-cell-phone-SH-100

יש לכם חוויות מהמכשיר הראשון? ספרו לנו בתגובות. (מקור)

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.