צמיד חדש ומעניין בשם Cicret Smart Bracelet, שבדיוק סיים קמפיין גיוס כספים ב-Indiegogo לשנות לחלוטין את הדרך בה משתמשים בצמידים חכמים. הצמיד המסוים הזה יודע, לאחר שהוא מתחבר לטלפון בצד אחד, להקרין באופן ישיר את מסכי הטלפון הרלוונטיים ישירות על הזרוע, ואף לאפשר לבצע פעולות על ידי לחיצה על התמונה המוקרנת.

הצמיד משתמש במקרן Pico כדי לשדר את התמונה אל הזרוע, והוא משתמש במערך שכולל שמונה חיישני תנועה כדי לזהות את מיקום האצבע על גבי תמונת המסך, כך שהא יכול לגרום לפעולה נכונה, מדויקת ומיידית. את הטלפון החכם אפשר כמובן להשאיר בכיס, בתיק, על השולחן,  או כל מקום אחר, כל עוד הוא נמצא בטווח קליטת הבלוטות׳ של הצמיד.

בניגוד לטכנולוגיה לבישה אחרת, שיכולה לבצע פעולות מוגבלות יחסית כגון הצגת התראות כאלה ואחרות, לשמש כדיבורית, מקלדת או עכבר אלחוטיים לטלפון, הצמיד הזה בעצם ממשק את כל הטלפון אל הזרוע, כך שאפשר להפעיל כל אפליקציה שקיימת בטלפון דרך הזרוע.

יתרון נוסף הוא, כמו שזה נראה בתמונות שפורסמו, ניתן לתפעל את הטלפון המוקרן גם עם ידיים רטובות, דבר שלא מתאפשר ברוב הטלפונים החכמים של ימינו.

הצמיד מגיע, מעבר לחיישנים, עם מעבד ומקום אחסון משלו, וכן עם תקשורת הבלוטות׳ו-WiFi, וכמובן סוללה פנימית, שכרגע לא ממש ברור לכמה זמן עבודה היא תספיק. המחיר הצפוי ל-Circet עומד על בין 600-700 דולרים. יעד להשקה עדיין לא פורסם.

קרא עוד:  מחקר: רוב אוזניות נטולות החוטים שנמכרו בשוק הן AirPods

כתב: אבי בכמן