מאז חודש פברואר האחרון, HERE, שירות המפות של נוקיה (Nokia), יצא מבטא וזמין להורדה עבור כלל משתמשי האנדרואיד דרך חנות הגוגל פליי. עתה נוקיה הכריזה בבלוג הרשמי של HERE, כי היא מאפשרת למשתמשים ש'חיים על הקצה' להירשם כבודקי בטא ולנסות את האפשרויות החדשות ביותר בתמורה להתקנה של גרסה שאינה סופית ומעט פחות יציבה.

החידוש המרכזי שניתן למצוא כרגע בגרסת הבטא הפתוחה הוא התפריט המהיר – לחיצה ארוכה על מיקום במפה תפתח תפריט מהיר המאפשר לקבל מידע אודות המיקום המסומן, לשתף את המיקום באמצעות Glyph או על-ידי שליחה של קישור אל משתמשים אחרים, לקבל הוראות הגעה וכמובן להתחיל ניווט אל המיקום הנבחר. בעתיד יקבלו משתמשי קבוצת הבטא יכולות נוספות שהחברה מתכוונת לבדוק לפני שהם יגיעו אל כלל משתמשי הגרסה הסופית, אם בכלל. על-מנת להירשם לבטא יש להצטרף לקבוצת הבדיקה ב-Google Group, לאשר קבלה של גרסת בדיקות וכמובן לעדכן את היישום דרך חנות הגוגל פליי.

שירות המפות של נוקיה עושה חיל על מכשירי האנדרואיד והיישום זכה לכמות התקנות שעומדת בין מליון ל-5 מליון הורדות וכולל מפות עולמיות בחינם, גם בישראל. היישום החינמי HERE מצליח אפילו להתחרות בשירות המפות של גוגל (Google Maps) ומציע אפשרות לניווט במצב-לא מקוון באמצעות הורדה של מפות אל זיכרון המכשיר, אפשרות שגוגל הודיע כי תטמיע בעתיד.