קונסולת המשחקים החדשה של אטארי (Atari), הצפויה להחזיר את החברה הוותיקה לשוק משחקי הטלוויזיה לאחר עשרות שנים של היעדרות, זוכה סוף-סוף לשם רשמי וסופי: Atari VCS. החברה מציגה את הקונסולה החדשה בכנס מפתחי המשחקים בסן פרנסיסקו, GDC, הנערך השבוע. באי הכנס מוזמנים להתרשם מעיצוב הקונסולה עצמה, וגם משני שלטי המשחק שניתן יהיה לרכוש עבורה: האחד בעיצוב רטרו המזכיר מאוד את שלט אטארי המקורי משנות ה-80, ואילו השני הוא שלט מודרני המזכיר בעיצובו את שלט האקס-בוקס (Xbox) של מיקרוסופט (Microsoft).

אטארי עדיין לא מוכנה להכריז על תאריך השקה רשמי בעבור הקונסולה, אך לפחות היא סוף-סוף מוכנה להתחייב על תאריך שבו… תכריז על תאריך. ליתר דיוק, מבטיחה החברה כי תעדכן את מעריציה במהלך החודש הבא לגבי מועד תחילת המכירה המוקדמת (Pre Order) ל-Atari VCS.

הקונסולה עדיין אפופה מעטה כבד למדי של מסתורין. ידוע כי היא מבוססת על מעבד Radeon מתוצרת AMD ומפעילה את מערכת ההפעלה לינוקס, אך עדיין לא ברור אם כוונתה של אטארי היא להציע קונסולה המתמקדת בחוויה נוסטלגית והרצת משחקי הקלסיים של החברה, או שמה מדובר בקונסולה שנועדה להתחרות בענקיות השוק, ולתפוס מקום על המדף לצד סוני, נינטנדו ומיקרוסופט.