איזה טלפון יש ברשותכם? של איזו חברה? סמסונג (Samsung), אפל (Apple) או LG? או אולי בעצם משהו סיני כזה? אני לא אתפלא אם התשובה שלכם היא משהו סיני כזה. אם עד לפני שנתיים להיות בעלים של טלפון המיוצר בסין היה משהו בגדר אטרקציה, כיום גם בשוק הישראלי זה לא ממש מפתיע, ולכל אורך השוק, כמעט בכל רמות המחירים.

למעשה, אם בודקים ברבעונים האחרונים את רשימת יצרניות הטלפונים המובילות בעולם, מוצאים שם לצד השמות המוזכרים לעיל לא פחות מ-5 חברות סיניות, ועוד אחת הודית (Micromax). אז נכון שהם מוכרות בעיקר לשוק הסיני הענק שעדיין לא ממש מיצה את פוטנציאל הרכישה שלו, אבל רובן כבר מוכרות היטב בכל העולם. ולמה? כי מחברות שמעתיקות הן הפכו לחברות שיודעות לייצר מוצרים מובילים במחירים שידם של רוב האנשים יכולה להשיג.

האם זה אומר שבקרוב נראה מהפך בו חברה סינית כלשהי תמצא את עצמה בראש הרשימה? הדרך לשם עוד ארוכה מאוד. סמסונג ואפל עוד מובילות בגדול לפני כולן, גם אם בודקים את השוק רק בהיבט של טלפונים חכמים, זה עוד ממש רחוק. אפילו לאחר שלנובו (Lenovo) תתאחד עם מוטורולה (Motorola) היא תגיע בערך לתשעה אחוזים מהשוק ולא יותר. אם היא תצליח למנף את עצמה מהנקודה הזו כדי להפוך להתמודד באמת על אחד משני המקומות הראשונים, זה יפתיע אפילו את החברה עצמה, אבל יכול להיות מאוד שהם יצליחו להוריד עוד כמה אחוזים מסמסונג ואולי אפילו מאפל.

אם אתם חושבים עכשיו על טלפון חדש, מאיזו מדינה הוא יגיע? את התשובות שלכם אנחנו כמובן נשמח מאוד לקרוא.

 

הטור השבועי פורסם במקור בניוזלטר השבועי של TGspot. עוד לא נרשמתם? לחצו כאן כדי להצטרף.