'זה קרה לפני האייפון", "זה קרה לפני וואטסאפ", "זה קרה לפני השעונים החכמים". וודאי לא פספסתם את הטיזרים שהופיעו באתר במהלך בשבוע האחרון, וזה לא קורה במקרה – אתר TGspot חוגג עשור!

לכבוד המאורע המשמח, נערוך אירוע גולשים לגביו נחשוף פרטים בהמשך. בינתיים, כמי שהקים את האתר וחי אותו יום יום, ארצה לסכם בקצרה את העשור עשר השנים הראשונות של TGspot, עשר שנים של עשייה, עשר שנים של כתיבה יום יומית על טכנולוגיה כמעט בלי הפסקה.

קשה לי לתאר כיצד זה שינה את החיים שלי באופן אישי ואני בטוח שבמידה לא מועטה גם את של שאר הצוות. קשה לתמצת את כל מה שעברנו כדי להגיע ליום הזה ממש. אבל אני אנסה, אפילו אם רק מדובר בטעימה קטנה של מה שהתרחש ומתרחש מאחורי הקלעים, וזאת כדי שתבינו איך TGspot הפך מבלוג קטן למגזין טכנולוגיה מבין המובילים בישראל.

כך הכל התחיל

ביוני 2007 החלטתי שאני רוצה להקים אתר קטן שיתמקד בטכנולוגיה. למה? כי האהבה לתחום ולאינטרנט כבשו אותי. כמי שבניית אתרים והתעסקות טכנית במחשבים לא היוו עבורו מחסום, דחפתי את חבריי הקרובים לסייע ולכתוב 'בשביל הכיף'. חלקם נשארו עד היום וחלק עזבו במרוצת השנים.

אחד העיצובים הראשונים של TGspot מ-2010

בימים הראשונים, טרום עידן המכשירים החכמים, האתר עסק בתחום של מחשבים אולטרה ניידים (Ultra Mobile PC) ומחשבי כף יד. שמו של האתר היה בכלל MyMobilePC. באותה עת 'הכתבות' הסתכמו ב-20 מילה עם מרווחים אינסופיים, התמונות היו באיכות נמוכה וקשה היה להפיץ את עצמך כי 'רשתות חברתיות' זה היה מונח שעוד חיכה מעבר לפינה.

קשה לומר שהיו כניסות רבות, תגובות גולשים או עניין בתחום. בכלל, האינטרנט לא היה זמין בכל פינה כפי שהוא כיום. אבל המאמץ האישי היום יומי הביא לכך שהצטרפו אלינו כתבים רבים ומוכשרים שאת כולם איחדה האהבה לתחום הטכנולוגי.

בשנים הראשונות היו מעט מאוד בלוגים בכלל, ובלוגים בתחום הטכנולוגיה בפרט. אני זוכר את אתר 'גאדג'טים' שנסגר באותה התקופה וממנו שאבתי השראה רבה. ראיתי הרבה אתרים שקמים ונופלים. עד כמה שניסיתי לגייס ולאחד את בעלי האתרים בתחום, זה היה קשה עד כמעט בלתי אפשרי בשל דעות שונות.

אבל הדבקות במטרה, העלאת הכתבות היומית והצמיחה של הצוות הביאה לכך שיחד עם הטכנולוגיה והאינטרנט בישראל גם האתר גדל, וכיום TGspot הוא בין האתרים הטכנולוגיים המוכרים והפופולריים בארץ.

כתיבה עצמאית

מאחורי המילים 'מקור חדשותי עצמאי בלתי תלוי' נמצא עולם ומלואו. את המקורות אנחנו צריכים להשיג בעצמנו, צריכים להגיע למידע חדשותי חשוב ומעניין ולהסתייע בקהילה ובעוסקים בתחום. התכנים שלנו לא מוטים לטובת חברה כזו או אחרת, ובאם יש תוכן שיווקי אנחנו מציינים זאת בכתבה.

התכנים ב-TGspot מגוונים כיום. האתר אינו נעול על תחום טכנולוגי מסוים, ויש ניסיון להרחיב אופקים ככל שהטכנולוגיה משתנה. אם בעבר, לדוגמה, היינו כותבים על כך שלמוצר יש קישוריות Bluetooth, הרי כשכיום זה דבר מובן מאליו ולכן צריך לעשות התאמות של התוכן כל הזמן. לדוגמה, מצלמות דיגיטליות, מחשבי כף יד, נגני מוזיקה ועוד הם רק חלק מהדברים שכבר הפסקנו לכתוב עליהם.

הלוגו שהשתנה לאורך השנים

אין מאחורינו גוף גדול בעל ממון, משרדים או מערכת שיווקית משומנת. הכל אנחנו עושים בעצמנו, בין אם זו תחזוקת השרת, העיצוב, הגרפיקה, הפרסום ואפילו האפליקציות למובייל (אנו יודעים שהן דורשות עדכון…). עלויות התפעול אינן קטנות, ואנו מצליחים לכסות אותן באמצעות פרסומות ומשתדלים שאלה תהיינה עד כמה שפחות מטרידות.

לצד כמה כתבים וותיקים ומנוסים, רוב הכתבים שלנו, שמגיעים מכל רחבי הארץ, לומדים את מקצוע העיתונות והכתיבה אצלנו כאן. 'עברית שפה קשה' הוא ביטוי שאנו נתקלים בו יום יום ואני מודה שגם אני, אחרי עשור של כתיבה, נוטה לעשות טעויות לא מעטות, אבל אנחנו מתקנים אותן וממשיכים להשתפר.

אני רוצה להודות לכתבים ולצוות ולכל אלו שליוו אותי לאורך עשר השנים של TGspot וסליחה מראש אם שכחתי מישהו: צבי קצבורג, ארן סלע, אלעד בלובשטיין, שי לוי, אור אהרון, אריק שיינר, יאיר מור, אביחי אליהו, אייל כהן, אופיר ארצי ושימי פולק.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.